Groenpeil

Heiligerlee in Oldambt

Buurt in wijk Wijk 06 Scheemda-Heiligerlee, gemeente Oldambt, postcodegebied 9677 en postcodegebied 9679. 1.390 inwoners in 611 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 338 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,0%.

Woningen
611
CBS 2025
Inwoners
1.390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 279.000
CBS 2025, gemeente € 272.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
43,2%
EP-Online, 338 gelabeld
Dekking energielabels
55,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Heiligerlee
Labelverdeling Heiligerlee
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A++1,5%5
A+3,0%10
A20,1%68
B18,3%62
C23,7%80
D11,5%39
E8,3%28
F5,6%19
G7,7%26
Totaal gelabeld100%338
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
Ter vergelijking: gemeente Oldambt
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%132
A+++3,2%377
A++1,8%215
A+2,8%336
A24,1%2.866
B14,0%1.659
C22,4%2.668
D10,6%1.255
E6,5%777
F5,5%655
G8,0%952
Totaal gelabeld100%11.892
Energielabels Heiligerlee vergeleken met Oldambt
LabelStavenHeiligerleeOldambt
A++++0,3%1,1%
A+++0,0%3,2%
A++1,5%1,8%
A+3,0%2,8%
A20,1%24,1%
B18,3%14,0%
C23,7%22,4%
D11,5%10,6%
E8,3%6,5%
F5,6%5,5%
G7,7%8,0%

Heiligerlee Oldambt

Deze verdeling gaat over de 55,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Heiligerlee vergeleken met Oldambt
BouwperiodeStavenHeiligerleeOldambt
vóór 194520,7%19,5%
1945–196415,7%16,1%
1965–197420,1%17,9%
1975–199124,3%21,0%
1992–20059,2%14,1%
2006–20143,3%6,6%
2015 en later6,8%4,8%

Heiligerlee Oldambt

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Heiligerlee vergeleken met Oldambt
WoningtypeStavenHeiligerleeOldambt
Vrijstaand34,6%27,4%
Twee-onder-een-kap35,2%24,9%
Hoekwoning8,6%4,9%
Tussenwoning21,3%18,2%
Appartement0,3%24,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Heiligerlee Oldambt

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
71,0%
CBS 2024
Installaties
366
59,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.381 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Scheemda-Heiligerlee

Alle buurten in Oldambt

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.