Buurtschap Varsen in Ommen
Buurt in wijk Ommen, gemeente Ommen, postcodegebied 7731. 795 inwoners in 176 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 145 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.
- Woningen
- 176
- CBS 2025
- Inwoners
- 795
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 519.000
- CBS 2025, gemeente € 428.000
- Koopwoningen
- 84,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 31,0%
- EP-Online, 145 gelabeld
- Dekking energielabels
- 82,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 3 |
| A+++ | 0,7% | 1 |
| A++ | 0,7% | 1 |
| A+ | 1,4% | 2 |
| A | 11,0% | 16 |
| B | 15,2% | 22 |
| C | 38,6% | 56 |
| D | 9,0% | 13 |
| E | 5,5% | 8 |
| F | 6,2% | 9 |
| G | 9,7% | 14 |
| Totaal gelabeld | 100% | 145 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 96 |
| A+++ | 3,8% | 177 |
| A++ | 1,4% | 66 |
| A+ | 8,2% | 383 |
| A | 31,6% | 1.470 |
| B | 15,1% | 702 |
| C | 19,9% | 924 |
| D | 6,3% | 294 |
| E | 4,5% | 207 |
| F | 3,2% | 147 |
| G | 4,0% | 185 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.651 |
| Label | Staven | Buurtschap Varsen | Ommen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,1% | 2,1% | |
| A+++ | 0,7% | 3,8% | |
| A++ | 0,7% | 1,4% | |
| A+ | 1,4% | 8,2% | |
| A | 11,0% | 31,6% | |
| B | 15,2% | 15,1% | |
| C | 38,6% | 19,9% | |
| D | 9,0% | 6,3% | |
| E | 5,5% | 4,5% | |
| F | 6,2% | 3,2% | |
| G | 9,7% | 4,0% |
Buurtschap Varsen Ommen
Deze verdeling gaat over de 82,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Buurtschap Varsen | Ommen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 12,4% | 8,0% | |
| 1945–1964 | 9,7% | 13,9% | |
| 1965–1974 | 7,6% | 19,1% | |
| 1975–1991 | 10,3% | 24,0% | |
| 1992–2005 | 49,7% | 16,3% | |
| 2006–2014 | 9,0% | 7,8% | |
| 2015 en later | 1,4% | 11,0% |
Buurtschap Varsen Ommen
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 49,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Buurtschap Varsen | Ommen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 60,0% | 27,2% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,7% | 19,9% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 9,9% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 16,2% | |
| Appartement | 0,7% | 21,1% | |
| Onbekend type | 38,6% | 5,7% |
Buurtschap Varsen Ommen
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 53,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 53
- 30,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 336 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Ommen
- Buurtschap Besthmen 88 woningen
- Buurtschap Emsland 58 woningen
- Kern Ommen - Alteveer Wonen 5-6 341 woningen
- Kern Ommen - Alteveer wonen 1-4 379 woningen
- Kern Ommen - Centrum 446 woningen
- Kern Ommen - Dante noord 532 woningen
- Kern Ommen - Dante zuid 706 woningen
- Kern Ommen - Havengebied 99 woningen
- Kern Ommen - Industrieterrein 65 woningen
- Kern Ommen - Laarakkers 765 woningen
- Kern Ommen - Strangen 554 woningen
- Kern Ommen - Vlierlanden 313 woningen
- Kern Ommen - Zeeheldenbuurt - Lodderholt 638 woningen
- Kern Ommen - Zuid - ten noorden v spoor 205 woningen
- Kern Ommen - Zuid - ten zuiden v spoor 257 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 82,4% (145 van 176 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.