Groenpeil

Kern Ommen - Havengebied in Ommen

Buurt in wijk Ommen, gemeente Ommen, postcodegebied 7731. 205 inwoners in 99 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 80 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,2%.

Woningen
99
CBS 2025
Inwoners
205
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 359.000
CBS 2025, gemeente € 428.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 80 gelabeld
Dekking energielabels
80,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kern Ommen - Havengebied
Labelverdeling Kern Ommen - Havengebied
LabelAandeelWoningen
A++12,5%10
A+12,5%10
A73,8%59
B1,3%1
Totaal gelabeld100%80
Ter vergelijking: gemeente Ommen
Ter vergelijking: gemeente Ommen
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%96
A+++3,8%177
A++1,4%66
A+8,2%383
A31,6%1.470
B15,1%702
C19,9%924
D6,3%294
E4,5%207
F3,2%147
G4,0%185
Totaal gelabeld100%4.651
Energielabels Kern Ommen - Havengebied vergeleken met Ommen
LabelStavenKern Ommen - HavengebiedOmmen
A++++0,0%2,1%
A+++0,0%3,8%
A++12,5%1,4%
A+12,5%8,2%
A73,8%31,6%
B1,3%15,1%
C0,0%19,9%
D0,0%6,3%
E0,0%4,5%
F0,0%3,2%
G0,0%4,0%

Kern Ommen - Havengebied Ommen

Deze verdeling gaat over de 80,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kern Ommen - Havengebied vergeleken met Ommen
BouwperiodeStavenKern Ommen - HavengebiedOmmen
vóór 19450,0%8,0%
1945–19640,0%13,9%
1965–19740,0%19,1%
1975–19910,0%24,0%
1992–20050,0%16,3%
2006–201410,0%7,8%
2015 en later90,0%11,0%

Kern Ommen - Havengebied Ommen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 90,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kern Ommen - Havengebied vergeleken met Ommen
WoningtypeStavenKern Ommen - HavengebiedOmmen
Vrijstaand1,3%27,2%
Twee-onder-een-kap35,0%19,9%
Hoekwoning2,5%9,9%
Tussenwoning42,5%16,2%
Appartement18,8%21,1%
Onbekend type0,0%5,7%

Kern Ommen - Havengebied Ommen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
56
56,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
109 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Ommen

Alle buurten in Ommen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.