Groenpeil

de Wuurde in Overbetuwe

Buurt in wijk Elst-Zuid, gemeente Overbetuwe, postcodegebied 6662. 1.690 inwoners in 693 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 322 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,2%.

Woningen
693
CBS 2025
Inwoners
1.690
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 445.000
CBS 2025, gemeente € 422.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
47,5%
EP-Online, 322 gelabeld
Dekking energielabels
46,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling de Wuurde
Labelverdeling de Wuurde
LabelAandeelWoningen
A++0,6%2
A+1,2%4
A17,7%57
B28,0%90
C46,3%149
D3,1%10
E0,9%3
F1,9%6
G0,3%1
Totaal gelabeld100%322
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
Ter vergelijking: gemeente Overbetuwe
LabelAandeelWoningen
A++++2,7%312
A+++3,7%429
A++1,3%156
A+3,2%377
A35,3%4.132
B17,0%1.990
C22,7%2.664
D6,6%769
E3,4%403
F2,1%246
G2,0%232
Totaal gelabeld100%11.710
Energielabels de Wuurde vergeleken met Overbetuwe
LabelStavende WuurdeOverbetuwe
A++++0,0%2,7%
A+++0,0%3,7%
A++0,6%1,3%
A+1,2%3,2%
A17,7%35,3%
B28,0%17,0%
C46,3%22,7%
D3,1%6,6%
E0,9%3,4%
F1,9%2,1%
G0,3%2,0%

de Wuurde Overbetuwe

Deze verdeling gaat over de 46,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes de Wuurde vergeleken met Overbetuwe
BouwperiodeStavende WuurdeOverbetuwe
vóór 19455,0%6,8%
1945–19641,9%13,9%
1965–19746,5%15,7%
1975–199183,2%21,8%
1992–20053,1%17,7%
2006–20140,3%13,6%
2015 en later0,0%10,5%

de Wuurde Overbetuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 83,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes de Wuurde vergeleken met Overbetuwe
WoningtypeStavende WuurdeOverbetuwe
Vrijstaand15,5%18,0%
Twee-onder-een-kap37,3%29,2%
Hoekwoning13,4%10,3%
Tussenwoning33,9%27,9%
Appartement0,0%14,2%
Onbekend type0,0%0,4%

de Wuurde Overbetuwe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
349
50,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 47,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.399 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Elst-Zuid

Alle buurten in Overbetuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.