Groenpeil

De Venen / Craeyenburch in Pijnacker-Nootdorp

Buurt in wijk Nootdorp, gemeente Pijnacker-Nootdorp, postcodegebied 2631. 2.100 inwoners in 666 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 386 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,1%.

Woningen
666
CBS 2025
Inwoners
2.100
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 691.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
97,2%
EP-Online, 386 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Venen / Craeyenburch
Labelverdeling De Venen / Craeyenburch
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A++1,0%4
A+30,1%116
A65,3%252
B0,5%2
C1,3%5
D1,0%4
E0,5%2
Totaal gelabeld100%386
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%150
A+++8,2%1.168
A++3,5%500
A+9,4%1.348
A44,1%6.317
B12,9%1.849
C12,1%1.739
D3,7%527
E2,3%330
F1,5%219
G1,2%173
Totaal gelabeld100%14.320
Energielabels De Venen / Craeyenburch vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
LabelStavenDe Venen / CraeyenburchPijnacker-Nootdorp
A++++0,3%1,0%
A+++0,0%8,2%
A++1,0%3,5%
A+30,1%9,4%
A65,3%44,1%
B0,5%12,9%
C1,3%12,1%
D1,0%3,7%
E0,5%2,3%
F0,0%1,5%
G0,0%1,2%

De Venen / Craeyenburch Pijnacker-Nootdorp

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Venen / Craeyenburch vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
BouwperiodeStavenDe Venen / CraeyenburchPijnacker-Nootdorp
vóór 19451,0%3,9%
1945–19640,3%6,2%
1965–19740,5%9,7%
1975–19911,3%11,6%
1992–20053,4%26,4%
2006–201492,7%27,8%
2015 en later0,8%14,4%

De Venen / Craeyenburch Pijnacker-Nootdorp

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 92,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Venen / Craeyenburch vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
WoningtypeStavenDe Venen / CraeyenburchPijnacker-Nootdorp
Vrijstaand23,1%7,8%
Twee-onder-een-kap9,6%15,7%
Hoekwoning2,3%8,8%
Tussenwoning32,9%37,1%
Appartement32,1%30,6%

De Venen / Craeyenburch Pijnacker-Nootdorp

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
248
37,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.106 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nootdorp

Alle buurten in Pijnacker-Nootdorp

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.