Groenpeil

De Venen Oost in Pijnacker-Nootdorp

Buurt in wijk Nootdorp, gemeente Pijnacker-Nootdorp, postcodegebied 2631 en postcodegebied 2632. 1.740 inwoners in 686 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 413 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,1%.

Woningen
686
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 505.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
87,9%
EP-Online, 413 gelabeld
Dekking energielabels
60,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Venen Oost
Labelverdeling De Venen Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,7%3
A++4,6%19
A+22,0%91
A56,7%234
B3,9%16
C6,1%25
D2,7%11
E1,7%7
F1,2%5
G0,5%2
Totaal gelabeld100%413
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%150
A+++8,2%1.168
A++3,5%500
A+9,4%1.348
A44,1%6.317
B12,9%1.849
C12,1%1.739
D3,7%527
E2,3%330
F1,5%219
G1,2%173
Totaal gelabeld100%14.320
Energielabels De Venen Oost vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
LabelStavenDe Venen OostPijnacker-Nootdorp
A++++0,0%1,0%
A+++0,7%8,2%
A++4,6%3,5%
A+22,0%9,4%
A56,7%44,1%
B3,9%12,9%
C6,1%12,1%
D2,7%3,7%
E1,7%2,3%
F1,2%1,5%
G0,5%1,2%

De Venen Oost Pijnacker-Nootdorp

Deze verdeling gaat over de 60,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Venen Oost vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
BouwperiodeStavenDe Venen OostPijnacker-Nootdorp
vóór 19452,4%3,9%
1945–196411,9%6,2%
1965–19741,2%9,7%
1975–19911,5%11,6%
1992–200542,6%26,4%
2006–201434,6%27,8%
2015 en later5,8%14,4%

De Venen Oost Pijnacker-Nootdorp

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 42,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Venen Oost vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
WoningtypeStavenDe Venen OostPijnacker-Nootdorp
Vrijstaand11,1%7,8%
Twee-onder-een-kap12,1%15,7%
Hoekwoning3,6%8,8%
Tussenwoning47,5%37,1%
Appartement25,7%30,6%

De Venen Oost Pijnacker-Nootdorp

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
240
35,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
767 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nootdorp

Alle buurten in Pijnacker-Nootdorp

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.