Groenpeil

Nootdorp CentrumWest in Pijnacker-Nootdorp

Buurt in wijk Nootdorp, gemeente Pijnacker-Nootdorp, postcodegebied 2631 en postcodegebied 2632. 2.090 inwoners in 1.059 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 583 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 79,1%.

Woningen
1.059
CBS 2025
Inwoners
2.090
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 416.000
CBS 2025, gemeente € 526.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
60,7%
EP-Online, 583 gelabeld
Dekking energielabels
55,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nootdorp CentrumWest
Labelverdeling Nootdorp CentrumWest
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++1,4%8
A++1,2%7
A+5,5%32
A40,1%234
B12,3%72
C18,2%106
D7,0%41
E8,1%47
F3,6%21
G2,4%14
Totaal gelabeld100%583
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
Ter vergelijking: gemeente Pijnacker-Nootdorp
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%150
A+++8,2%1.168
A++3,5%500
A+9,4%1.348
A44,1%6.317
B12,9%1.849
C12,1%1.739
D3,7%527
E2,3%330
F1,5%219
G1,2%173
Totaal gelabeld100%14.320
Energielabels Nootdorp CentrumWest vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
LabelStavenNootdorp CentrumWestPijnacker-Nootdorp
A++++0,2%1,0%
A+++1,4%8,2%
A++1,2%3,5%
A+5,5%9,4%
A40,1%44,1%
B12,3%12,9%
C18,2%12,1%
D7,0%3,7%
E8,1%2,3%
F3,6%1,5%
G2,4%1,2%

Nootdorp CentrumWest Pijnacker-Nootdorp

Deze verdeling gaat over de 55,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nootdorp CentrumWest vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
BouwperiodeStavenNootdorp CentrumWestPijnacker-Nootdorp
vóór 19453,4%3,9%
1945–196426,8%6,2%
1965–197415,6%9,7%
1975–19911,7%11,6%
1992–200523,7%26,4%
2006–201426,6%27,8%
2015 en later2,2%14,4%

Nootdorp CentrumWest Pijnacker-Nootdorp

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 26,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nootdorp CentrumWest vergeleken met Pijnacker-Nootdorp
WoningtypeStavenNootdorp CentrumWestPijnacker-Nootdorp
Vrijstaand3,3%7,8%
Twee-onder-een-kap10,5%15,7%
Hoekwoning10,8%8,8%
Tussenwoning23,3%37,1%
Appartement52,1%30,6%

Nootdorp CentrumWest Pijnacker-Nootdorp

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
21,0%
CBS 2024
Installaties
144
13,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 50,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
528 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Nootdorp

Alle buurten in Pijnacker-Nootdorp

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.