Postcodegebied 1231 Wijdemeren
Postcodegebied 1231 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Wijdemeren, gemeente Wijdemeren. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1231 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.639
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 610.599
- CBS 2025
- Label A of B
- 52,2%
- EP-Online, 2.639 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 47
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 |
| A+++ | 2,8% | 75 |
| A++ | 2,1% | 56 |
| A+ | 1,7% | 46 |
| A | 26,2% | 691 |
| B | 19,2% | 507 |
| C | 25,0% | 660 |
| D | 9,1% | 240 |
| E | 6,3% | 165 |
| F | 3,0% | 79 |
| G | 4,5% | 118 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.639 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 2 | |
| A+++ | 2,8% | 75 | |
| A++ | 2,1% | 56 | |
| A+ | 1,7% | 46 | |
| A | 26,2% | 691 | |
| B | 19,2% | 507 | |
| C | 25,0% | 660 | |
| D | 9,1% | 240 | |
| E | 6,3% | 165 | |
| F | 3,0% | 79 | |
| G | 4,5% | 118 |
Deze verdeling gaat over 2.639 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 8,5% | 223 | |
| 1945–1964 | 23,3% | 614 | |
| 1965–1974 | 12,6% | 333 | |
| 1975–1991 | 21,0% | 555 | |
| 1992–2005 | 13,8% | 365 | |
| 2006–2014 | 8,2% | 216 | |
| 2015 en later | 12,6% | 333 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1231
- Boomhoek 74 woningen
- Nieuw-Loosdrechtsedijk 2.801 woningen
- Oud-Loosdrecht 1.154 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.