Wijdemeren
Gemeente Wijdemeren in Noord-Holland, 24.670 inwoners en 10.980 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 10.980
- CBS 2025
- Inwoners
- 24.670
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 576.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 55,4%
- van 5.894 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 53,7%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 7 |
| A+++ | 3,0% | 176 |
| A++ | 1,7% | 103 |
| A+ | 3,5% | 204 |
| A | 30,5% | 1.796 |
| B | 16,6% | 979 |
| C | 24,3% | 1.432 |
| D | 8,2% | 486 |
| E | 5,2% | 309 |
| F | 2,8% | 165 |
| G | 4,0% | 237 |
| Totaal gelabeld | 100% | 5.894 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 7 | |
| A+++ | 3,0% | 176 | |
| A++ | 1,7% | 103 | |
| A+ | 3,5% | 204 | |
| A | 30,5% | 1.796 | |
| B | 16,6% | 979 | |
| C | 24,3% | 1.432 | |
| D | 8,2% | 486 | |
| E | 5,2% | 309 | |
| F | 2,8% | 165 | |
| G | 4,0% | 237 |
Deze verdeling gaat over de 53,7% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 5.894 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 12,7% | 746 | |
| 1945–1964 | 18,4% | 1.082 | |
| 1965–1974 | 15,8% | 933 | |
| 1975–1991 | 21,9% | 1.289 | |
| 1992–2005 | 11,6% | 683 | |
| 2006–2014 | 9,5% | 561 | |
| 2015 en later | 10,2% | 600 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 15,9% | 937 | |
| Twee-onder-een-kap | 21,5% | 1.265 | |
| Hoekwoning | 9,0% | 529 | |
| Tussenwoning | 29,3% | 1.726 | |
| Appartement | 20,7% | 1.221 | |
| Onbekend type | 3,7% | 216 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.019
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 16,2 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 36,6
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 129
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Wijdemeren
15 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| 's-Graveland | 750 | 48,5% | 48,9% |
| Ankeveen | 121 | 36,7% | 40,5% |
| Ankeveense Rade | 493 | 44,9% | 47,5% |
| Blijkpolder | 581 | 61,6% | 48,9% |
| Boomhoek | 74 | 22,1% | 100,0% |
| Breukeleveen | 126 | 58,3% | 47,6% |
| Hollandsch Ankeveen | 76 | 54,8% | 40,8% |
| Horn- en Kuijerpolder | 593 | 51,4% | 61,0% |
| Horstermeer | 291 | 39,5% | 40,9% |
| Moleneind | 81 | 46,5% | 53,1% |
| Nieuw-Loosdrechtsedijk | 2.801 | 52,8% | 64,8% |
| Oud-Kortenhoef | 169 | 45,8% | 42,6% |
| Oud-Loosdrecht | 1.154 | 55,6% | 63,7% |
| Rade, Oranjebuurt, Munniksveen e.o. | 2.678 | 61,6% | 42,2% |
| Splegelpolder | 885 | 72,8% | 55,7% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Wijdemeren
- Postcodegebied 1231 Wijdemeren
- Postcodegebied 1241 Wijdemeren
- Postcodegebied 1243 Wijdemeren
- Postcodegebied 1244 Wijdemeren
- Postcodegebied 1394 Wijdemeren
- Postcodegebied 3625 Wijdemeren
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 53,7% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.