Groenpeil

Oud-Loosdrecht in Wijdemeren

Buurt in wijk Wijk 03 Loosdrecht, gemeente Wijdemeren, postcodegebied 1231. 2.325 inwoners in 1.154 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 729 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
1.154
CBS 2025
Inwoners
2.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 735.000
CBS 2025, gemeente € 576.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
56,0%
EP-Online, 729 gelabeld
Dekking energielabels
63,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud-Loosdrecht
Labelverdeling Oud-Loosdrecht
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%3
A++3,3%24
A+2,2%16
A32,8%239
B17,3%126
C20,9%152
D8,0%58
E3,3%24
F3,7%27
G8,2%60
Totaal gelabeld100%729
Ter vergelijking: gemeente Wijdemeren
Ter vergelijking: gemeente Wijdemeren
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%6
A+++3,0%175
A++1,7%98
A+3,5%203
A30,4%1.787
B16,4%962
C24,4%1.432
D8,3%489
E5,4%316
F2,9%170
G4,0%237
Totaal gelabeld100%5.875
Energielabels Oud-Loosdrecht vergeleken met Wijdemeren
LabelStavenOud-LoosdrechtWijdemeren
A++++0,0%0,1%
A+++0,4%3,0%
A++3,3%1,7%
A+2,2%3,5%
A32,8%30,4%
B17,3%16,4%
C20,9%24,4%
D8,0%8,3%
E3,3%5,4%
F3,7%2,9%
G8,2%4,0%

Oud-Loosdrecht Wijdemeren

Deze verdeling gaat over de 63,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud-Loosdrecht vergeleken met Wijdemeren
BouwperiodeStavenOud-LoosdrechtWijdemeren
vóór 194512,8%12,4%
1945–196411,9%18,2%
1965–19744,9%15,8%
1975–199121,9%22,0%
1992–200518,1%11,8%
2006–201418,1%9,6%
2015 en later12,2%10,2%

Oud-Loosdrecht Wijdemeren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 21,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud-Loosdrecht vergeleken met Wijdemeren
WoningtypeStavenOud-LoosdrechtWijdemeren
Vrijstaand27,2%15,8%
Twee-onder-een-kap16,3%21,8%
Hoekwoning4,3%8,6%
Tussenwoning15,5%29,3%
Appartement20,3%20,8%
Onbekend type16,5%3,6%

Oud-Loosdrecht Wijdemeren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
241
20,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.023 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Wijdemeren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.