Postcodegebied 1394 Wijdemeren
Postcodegebied 1394 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Wijdemeren, gemeente Wijdemeren. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1394 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.253
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 564.584
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,5%
- EP-Online, 1.253 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 27
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 |
| A+++ | 4,2% | 53 |
| A++ | 1,5% | 19 |
| A+ | 2,6% | 33 |
| A | 40,1% | 503 |
| B | 11,9% | 149 |
| C | 24,5% | 307 |
| D | 8,2% | 103 |
| E | 2,8% | 35 |
| F | 1,3% | 16 |
| G | 2,7% | 34 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.253 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,1% | 1 | |
| A+++ | 4,2% | 53 | |
| A++ | 1,5% | 19 | |
| A+ | 2,6% | 33 | |
| A | 40,1% | 503 | |
| B | 11,9% | 149 | |
| C | 24,5% | 307 | |
| D | 8,2% | 103 | |
| E | 2,8% | 35 | |
| F | 1,3% | 16 | |
| G | 2,7% | 34 |
Deze verdeling gaat over 1.253 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 11,1% | 139 | |
| 1945–1964 | 14,7% | 184 | |
| 1965–1974 | 24,3% | 304 | |
| 1975–1991 | 25,5% | 320 | |
| 1992–2005 | 7,2% | 90 | |
| 2006–2014 | 6,1% | 76 | |
| 2015 en later | 11,2% | 140 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1394
- Blijkpolder 581 woningen
- Horn- en Kuijerpolder 593 woningen
- Horstermeer 291 woningen
- Splegelpolder 885 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.