Groenpeil

Horn- en Kuijerpolder in Wijdemeren

Buurt in wijk Wijk 06 Nederhorst den Berg, gemeente Wijdemeren, postcodegebied 1394. 1.390 inwoners in 593 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 362 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
593
CBS 2025
Inwoners
1.390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 513.000
CBS 2025, gemeente € 576.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
51,4%
EP-Online, 362 gelabeld
Dekking energielabels
61,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Horn- en Kuijerpolder
Labelverdeling Horn- en Kuijerpolder
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++11,6%42
A++1,7%6
A+0,6%2
A23,8%86
B13,5%49
C27,9%101
D15,7%57
E3,3%12
F0,8%3
G0,8%3
Totaal gelabeld100%362
Ter vergelijking: gemeente Wijdemeren
Ter vergelijking: gemeente Wijdemeren
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%7
A+++3,0%176
A++1,7%103
A+3,5%204
A30,5%1.796
B16,6%979
C24,3%1.432
D8,2%486
E5,2%309
F2,8%165
G4,0%237
Totaal gelabeld100%5.894
Energielabels Horn- en Kuijerpolder vergeleken met Wijdemeren
LabelStavenHorn- en KuijerpolderWijdemeren
A++++0,3%0,1%
A+++11,6%3,0%
A++1,7%1,7%
A+0,6%3,5%
A23,8%30,5%
B13,5%16,6%
C27,9%24,3%
D15,7%8,2%
E3,3%5,2%
F0,8%2,8%
G0,8%4,0%

Horn- en Kuijerpolder Wijdemeren

Deze verdeling gaat over de 61,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Horn- en Kuijerpolder vergeleken met Wijdemeren
BouwperiodeStavenHorn- en KuijerpolderWijdemeren
vóór 19459,1%12,7%
1945–19642,8%18,4%
1965–197457,5%15,8%
1975–19913,0%21,9%
1992–20058,3%11,6%
2006–20147,2%9,5%
2015 en later12,2%10,2%

Horn- en Kuijerpolder Wijdemeren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 57,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Horn- en Kuijerpolder vergeleken met Wijdemeren
WoningtypeStavenHorn- en KuijerpolderWijdemeren
Vrijstaand11,6%15,9%
Twee-onder-een-kap15,5%21,5%
Hoekwoning15,5%9,0%
Tussenwoning36,5%29,3%
Appartement13,3%20,7%
Onbekend type7,7%3,7%

Horn- en Kuijerpolder Wijdemeren

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
35,0%
CBS 2024
Installaties
130
21,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
425 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Nederhorst den Berg

Alle buurten in Wijdemeren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.