Groenpeil

Postcodegebied 2042 Zandvoort

Postcodegebied 2042 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Zandvoort, gemeente Zandvoort. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2042 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Woningen met energielabel
2.846
EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 524.349
CBS 2025
Label A of B
38,8%
EP-Online, 2.846 gelabeld
Publieke laadpunten
28
laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling postcodegebied 2042
Labelverdeling postcodegebied 2042
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%11
A++2,0%57
A+3,4%98
A21,7%619
B11,2%318
C19,9%566
D16,4%467
E11,9%339
F6,2%177
G6,8%194
Totaal gelabeld100%2.846
Energielabels in postcodegebied 2042
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A+++0,4%11
A++2,0%57
A+3,4%98
A21,7%619
B11,2%318
C19,9%566
D16,4%467
E11,9%339
F6,2%177
G6,8%194

Deze verdeling gaat over 2.846 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in postcodegebied 2042
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194528,9%822
1945–196421,6%614
1965–197416,2%460
1975–199118,7%532
1992–20054,2%120
2006–20145,6%158
2015 en later4,9%140

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Buurten in postcodegebied 2042

Alle buurten in Zandvoort

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.