Groenpeil

Brederode- Gerkestraat e.o. in Zandvoort

Buurt in wijk Zandvoort Zuid, gemeente Zandvoort, postcodegebied 2042. 2.945 inwoners in 1.639 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 974 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 39,2%.

Woningen
1.639
CBS 2025
Inwoners
2.945
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 543.000
CBS 2025, gemeente € 476.000
Koopwoningen
67,0%
CBS 2025
Label A of B
35,7%
EP-Online, 974 gelabeld
Dekking energielabels
59,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Brederode- Gerkestraat e.o.
Labelverdeling Brederode- Gerkestraat e.o.
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%4
A++3,6%35
A+1,8%18
A17,7%172
B12,2%119
C21,9%213
D18,4%179
E12,7%124
F5,9%57
G5,4%53
Totaal gelabeld100%974
Ter vergelijking: gemeente Zandvoort
Ter vergelijking: gemeente Zandvoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%6
A+++2,1%136
A++1,0%64
A+2,3%151
A21,5%1.423
B12,4%819
C23,2%1.536
D15,2%1.006
E11,6%769
F6,3%414
G4,5%300
Totaal gelabeld100%6.624
Energielabels Brederode- Gerkestraat e.o. vergeleken met Zandvoort
LabelStavenBrederode- Gerkestraat e.o.Zandvoort
A++++0,0%0,1%
A+++0,4%2,1%
A++3,6%1,0%
A+1,8%2,3%
A17,7%21,5%
B12,2%12,4%
C21,9%23,2%
D18,4%15,2%
E12,7%11,6%
F5,9%6,3%
G5,4%4,5%

Brederode- Gerkestraat e.o. Zandvoort

Deze verdeling gaat over de 59,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Brederode- Gerkestraat e.o. vergeleken met Zandvoort
BouwperiodeStavenBrederode- Gerkestraat e.o.Zandvoort
vóór 194520,2%16,0%
1945–196433,8%22,6%
1965–19749,3%21,0%
1975–199127,9%22,4%
1992–20052,5%7,9%
2006–20141,7%4,5%
2015 en later4,5%5,6%

Brederode- Gerkestraat e.o. Zandvoort

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 33,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Brederode- Gerkestraat e.o. vergeleken met Zandvoort
WoningtypeStavenBrederode- Gerkestraat e.o.Zandvoort
Vrijstaand8,8%5,3%
Twee-onder-een-kap15,5%12,7%
Hoekwoning9,9%5,0%
Tussenwoning13,2%20,6%
Appartement52,5%55,0%
Onbekend type0,1%1,5%

Brederode- Gerkestraat e.o. Zandvoort

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
210
12,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 14,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
748 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
24 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zandvoort Zuid

Alle buurten in Zandvoort

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.