Groenpeil

Zandvoort

Gemeente Zandvoort in Noord-Holland, 17.374 inwoners en 9.882 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
9.882
CBS 2025
Inwoners
17.374
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 476.000
CBS 2025
Label A of B
39,1%
van 6.602 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
66,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Zandvoort
Labelverdeling Zandvoort
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%6
A+++2,1%137
A++1,0%65
A+2,3%153
A21,1%1.396
B12,5%825
C23,3%1.535
D15,4%1.020
E11,5%757
F6,2%411
G4,5%297
Totaal gelabeld100%6.602
Energielabels in Zandvoort
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,1%6
A+++2,1%137
A++1,0%65
A+2,3%153
A21,1%1.396
B12,5%825
C23,3%1.535
D15,4%1.020
E11,5%757
F6,2%411
G4,5%297

Deze verdeling gaat over de 66,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.602 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Zandvoort
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 194516,2%1.070
1945–196422,6%1.495
1965–197421,2%1.397
1975–199122,4%1.481
1992–20058,0%525
2006–20144,5%299
2015 en later5,1%335

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Zandvoort
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand5,3%353
Twee-onder-een-kap12,6%832
Hoekwoning5,1%339
Tussenwoning20,7%1.365
Appartement54,8%3.615
Onbekend type1,5%98

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
1.414
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
5,6 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
14,3
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
62
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Zandvoort

13 buurten met voldoende data. 6 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Bentveld Noord20721,4%49,8%
Bentveld Zuid34344,8%47,5%
Boulevard Midden59016,7%54,7%
Boulevard Noord96518,2%50,1%
Boulevard Zuid16333,9%38,0%
Brederode- Gerkestraat e.o.1.63936,1%59,7%
Centrum1.51539,0%62,2%
Kostverloren e.o.68659,7%57,9%
Nieuw Noord - bedrijven17093,2%85,9%
Nieuw Noord - wonen1.39515,3%89,5%
Oud Noord95554,8%100,0%
Stations omgeving49681,7%70,6%
Zandvoortselaan20449,0%72,1%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Zandvoort

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.