Postcodegebied 2516 's-Gravenhage
Postcodegebied 2516 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in 's-Gravenhage, gemeente 's-Gravenhage. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 2516 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 6.092
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 273.656
- CBS 2025
- Label A of B
- 82,0%
- EP-Online, 6.092 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 51
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 32 |
| A+++ | 8,9% | 542 |
| A++ | 22,3% | 1.361 |
| A+ | 3,9% | 237 |
| A | 28,2% | 1.719 |
| B | 18,1% | 1.105 |
| C | 10,5% | 641 |
| D | 2,9% | 174 |
| E | 1,6% | 97 |
| F | 1,1% | 66 |
| G | 1,9% | 118 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.092 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,5% | 32 | |
| A+++ | 8,9% | 542 | |
| A++ | 22,3% | 1.361 | |
| A+ | 3,9% | 237 | |
| A | 28,2% | 1.719 | |
| B | 18,1% | 1.105 | |
| C | 10,5% | 641 | |
| D | 2,9% | 174 | |
| E | 1,6% | 97 | |
| F | 1,1% | 66 | |
| G | 1,9% | 118 |
Deze verdeling gaat over 6.092 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,8% | 660 | |
| 1945–1964 | 2,9% | 178 | |
| 1965–1974 | 0,2% | 10 | |
| 1975–1991 | 25,2% | 1.535 | |
| 1992–2005 | 16,8% | 1.025 | |
| 2006–2014 | 6,3% | 381 | |
| 2015 en later | 37,8% | 2.303 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 2516
- Bezuidenhout-West 3.027 woningen
- Binckhorst 1.902 woningen
- Huygenspark 4.649 woningen
- Laakhaven-Oost 3.086 woningen
- Laakkwartier-Oost 5.199 woningen
- Noordpolderbuurt 3.898 woningen
- Rivierenbuurt-Zuid 520 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.