Groenpeil

Laakhaven-Oost in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 38 Laakkwartier en Spoorwijk, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2516 en postcodegebied 2521. 5.265 inwoners in 3.086 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.766 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.

Woningen
3.086
CBS 2025
Inwoners
5.265
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 239.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
12,0%
CBS 2025
Label A of B
77,9%
EP-Online, 2.766 gelabeld
Dekking energielabels
89,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Laakhaven-Oost
Labelverdeling Laakhaven-Oost
LabelAandeelWoningen
A++3,6%100
A+3,8%106
A50,1%1.386
B20,3%562
C19,7%545
D0,3%7
E0,1%3
F0,1%3
G2,0%54
Totaal gelabeld100%2.766
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%864
A+++2,1%4.180
A++3,4%6.600
A+5,2%10.244
A29,6%58.175
B13,9%27.284
C19,7%38.729
D10,7%21.010
E6,6%12.922
F4,5%8.928
G3,8%7.408
Totaal gelabeld100%196.344
Energielabels Laakhaven-Oost vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenLaakhaven-Oost's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%2,1%
A++3,6%3,4%
A+3,8%5,2%
A50,1%29,6%
B20,3%13,9%
C19,7%19,7%
D0,3%10,7%
E0,1%6,6%
F0,1%4,5%
G2,0%3,8%

Laakhaven-Oost 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 89,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Laakhaven-Oost vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenLaakhaven-Oost's-Gravenhage
vóór 19452,7%33,7%
1945–19640,0%15,2%
1965–19740,2%5,3%
1975–199130,2%14,7%
1992–200525,2%14,4%
2006–20149,1%7,6%
2015 en later32,7%9,0%

Laakhaven-Oost 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 32,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Laakhaven-Oost vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenLaakhaven-Oost's-Gravenhage
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap0,1%2,8%
Hoekwoning0,3%2,0%
Tussenwoning1,3%12,3%
Appartement98,3%81,9%
Onbekend type0,0%0,3%

Laakhaven-Oost 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
0,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
96 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 38 Laakkwartier en Spoorwijk

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.