Groenpeil

Noordpolderbuurt in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 38 Laakkwartier en Spoorwijk, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2516 en postcodegebied 2521 en postcodegebied 2522. 8.415 inwoners in 3.898 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.859 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
3.898
CBS 2025
Inwoners
8.415
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 242.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
22,0%
CBS 2025
Label A of B
59,6%
EP-Online, 2.859 gelabeld
Dekking energielabels
73,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordpolderbuurt
Labelverdeling Noordpolderbuurt
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%5
A++4,9%140
A+1,4%41
A26,1%746
B27,0%773
C17,0%486
D8,4%239
E6,0%172
F4,6%132
G4,4%125
Totaal gelabeld100%2.859
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Noordpolderbuurt vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenNoordpolderbuurt's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,2%2,1%
A++4,9%3,3%
A+1,4%5,0%
A26,1%29,5%
B27,0%13,8%
C17,0%19,7%
D8,4%10,9%
E6,0%6,7%
F4,6%4,6%
G4,4%3,9%

Noordpolderbuurt 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 73,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordpolderbuurt vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenNoordpolderbuurt's-Gravenhage
vóór 194542,1%33,6%
1945–19646,2%15,2%
1965–19740,0%5,3%
1975–199137,5%14,7%
1992–20056,5%14,4%
2006–20142,7%7,8%
2015 en later4,9%9,0%

Noordpolderbuurt 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 42,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordpolderbuurt vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenNoordpolderbuurt's-Gravenhage
Vrijstaand0,0%0,7%
Twee-onder-een-kap0,2%2,9%
Hoekwoning0,4%1,9%
Tussenwoning4,4%12,3%
Appartement94,9%81,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Noordpolderbuurt 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
4,0%
CBS 2024
Installaties
71
1,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
183 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
66 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 38 Laakkwartier en Spoorwijk

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.