Postcodegebied 3561 Utrecht
Postcodegebied 3561 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Utrecht, gemeente Utrecht. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3561 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.151
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 343.476
- CBS 2025
- Label A of B
- 75,7%
- EP-Online, 3.151 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 24
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 21 |
| A+++ | 6,9% | 218 |
| A++ | 2,6% | 82 |
| A+ | 13,0% | 410 |
| A | 43,1% | 1.359 |
| B | 9,4% | 296 |
| C | 15,5% | 489 |
| D | 5,7% | 180 |
| E | 2,3% | 72 |
| F | 0,5% | 17 |
| G | 0,2% | 7 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.151 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 21 | |
| A+++ | 6,9% | 218 | |
| A++ | 2,6% | 82 | |
| A+ | 13,0% | 410 | |
| A | 43,1% | 1.359 | |
| B | 9,4% | 296 | |
| C | 15,5% | 489 | |
| D | 5,7% | 180 | |
| E | 2,3% | 72 | |
| F | 0,5% | 17 | |
| G | 0,2% | 7 |
Deze verdeling gaat over 3.151 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| 1945–1964 | 17,2% | 541 | |
| 1965–1974 | 64,9% | 2.044 | |
| 1975–1991 | 2,7% | 84 | |
| 1992–2005 | 2,3% | 72 | |
| 2006–2014 | 6,1% | 193 | |
| 2015 en later | 6,9% | 217 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3561
- Taag- en Rubicondreef en omgeving 1.949 woningen
- Wolga- en Donaudreef en omgeving 2.164 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.