Groenpeil

Taag- en Rubicondreef en omgeving in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Overvecht, gemeente Utrecht, postcodegebied 3561. 4.405 inwoners in 1.949 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.630 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
1.949
CBS 2025
Inwoners
4.405
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 338.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
29,0%
CBS 2025
Label A of B
68,5%
EP-Online, 1.630 gelabeld
Dekking energielabels
83,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Taag- en Rubicondreef en omgeving
Labelverdeling Taag- en Rubicondreef en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%21
A+++13,3%217
A++1,3%22
A+4,7%76
A32,1%523
B15,8%257
C19,0%310
D7,5%123
E3,7%61
F1,0%16
G0,2%4
Totaal gelabeld100%1.630
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Taag- en Rubicondreef en omgeving vergeleken met Utrecht
LabelStavenTaag- en Rubicondreef en omgevingUtrecht
A++++1,3%0,8%
A+++13,3%4,4%
A++1,3%5,1%
A+4,7%9,8%
A32,1%36,7%
B15,8%11,0%
C19,0%15,7%
D7,5%7,7%
E3,7%4,3%
F1,0%2,5%
G0,2%2,0%

Taag- en Rubicondreef en omgeving Utrecht

Deze verdeling gaat over de 83,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Taag- en Rubicondreef en omgeving vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenTaag- en Rubicondreef en omgevingUtrecht
vóór 19450,0%24,0%
1945–196415,4%11,7%
1965–197466,9%9,7%
1975–19912,0%11,5%
1992–20051,0%11,4%
2006–20143,7%12,7%
2015 en later11,0%19,0%

Taag- en Rubicondreef en omgeving Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 66,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Taag- en Rubicondreef en omgeving vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenTaag- en Rubicondreef en omgevingUtrecht
Vrijstaand0,0%1,3%
Twee-onder-een-kap1,1%5,0%
Hoekwoning1,0%3,9%
Tussenwoning8,4%24,4%
Appartement89,5%65,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Taag- en Rubicondreef en omgeving Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
445
22,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.531 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Overvecht

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.