Groenpeil

Putten-Centrum in Putten

Buurt in wijk Wijk 00 Putten, gemeente Putten, postcodegebied 3881 en postcodegebied 3882. 1.455 inwoners in 906 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 484 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
906
CBS 2025
Inwoners
1.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 397.000
CBS 2025, gemeente € 517.000
Koopwoningen
55,0%
CBS 2025
Label A of B
64,5%
EP-Online, 484 gelabeld
Dekking energielabels
53,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Putten-Centrum
Labelverdeling Putten-Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++11,8%57
A++4,5%22
A+2,9%14
A33,3%161
B11,8%57
C16,1%78
D8,5%41
E3,7%18
F4,1%20
G3,1%15
Totaal gelabeld100%484
Ter vergelijking: gemeente Putten
Ter vergelijking: gemeente Putten
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%92
A+++6,5%338
A++1,4%74
A+2,2%116
A29,9%1.551
B13,9%721
C24,4%1.265
D8,4%436
E4,8%251
F2,8%147
G3,8%199
Totaal gelabeld100%5.190
Energielabels Putten-Centrum vergeleken met Putten
LabelStavenPutten-CentrumPutten
A++++0,2%1,8%
A+++11,8%6,5%
A++4,5%1,4%
A+2,9%2,2%
A33,3%29,9%
B11,8%13,9%
C16,1%24,4%
D8,5%8,4%
E3,7%4,8%
F4,1%2,8%
G3,1%3,8%

Putten-Centrum Putten

Deze verdeling gaat over de 53,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Putten-Centrum vergeleken met Putten
BouwperiodeStavenPutten-CentrumPutten
vóór 19458,5%8,9%
1945–19649,3%11,0%
1965–19747,6%14,6%
1975–199117,6%20,9%
1992–200518,8%14,7%
2006–201418,4%17,3%
2015 en later19,8%12,6%

Putten-Centrum Putten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 19,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Putten-Centrum vergeleken met Putten
WoningtypeStavenPutten-CentrumPutten
Vrijstaand12,8%33,8%
Twee-onder-een-kap7,6%21,7%
Hoekwoning8,7%6,1%
Tussenwoning3,9%18,3%
Appartement66,9%15,3%
Onbekend type0,0%4,8%

Putten-Centrum Putten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
136
15,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
413 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
28 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Putten

Alle buurten in Putten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.