Postcodegebied 3882 Putten
Postcodegebied 3882 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Putten, gemeente Putten. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 3882 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 2.546
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 519.053
- CBS 2025
- Label A of B
- 70,9%
- EP-Online, 2.546 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 76
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 2,8% | 72 |
| A+++ | 8,2% | 210 |
| A++ | 1,9% | 49 |
| A+ | 3,0% | 77 |
| A | 41,1% | 1.046 |
| B | 13,8% | 351 |
| C | 18,2% | 464 |
| D | 4,6% | 116 |
| E | 1,4% | 36 |
| F | 1,5% | 38 |
| G | 3,4% | 87 |
| Totaal gelabeld | 100% | 2.546 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 2,8% | 72 | |
| A+++ | 8,2% | 210 | |
| A++ | 1,9% | 49 | |
| A+ | 3,0% | 77 | |
| A | 41,1% | 1.046 | |
| B | 13,8% | 351 | |
| C | 18,2% | 464 | |
| D | 4,6% | 116 | |
| E | 1,4% | 36 | |
| F | 1,5% | 38 | |
| G | 3,4% | 87 |
Deze verdeling gaat over 2.546 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,8% | 174 | |
| 1945–1964 | 3,2% | 82 | |
| 1965–1974 | 8,8% | 224 | |
| 1975–1991 | 24,2% | 615 | |
| 1992–2005 | 12,0% | 305 | |
| 2006–2014 | 27,9% | 711 | |
| 2015 en later | 17,1% | 435 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 3882
- Putten-Centrum 906 woningen
- Putten-Stationsstraat industriegebied 1.642 woningen
- Putten-Zuid-Oost 2.616 woningen
- Putten-Zuid-West 1.430 woningen
- Verspr.h. Huinen en Halvinkhuizen 534 woningen
- Verspr.h. Norden, Bijsteren en Hoef 912 woningen
- Verspreide huizen Hell en Diermen 129 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.