Groenpeil

Putten-Zuid-West in Putten

Buurt in wijk Wijk 00 Putten, gemeente Putten, postcodegebied 3882. 3.340 inwoners in 1.430 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 542 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 52,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,7%.

Woningen
1.430
CBS 2025
Inwoners
3.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 402.000
CBS 2025, gemeente € 517.000
Koopwoningen
53,0%
CBS 2025
Label A of B
52,2%
EP-Online, 542 gelabeld
Dekking energielabels
37,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Putten-Zuid-West
Labelverdeling Putten-Zuid-West
LabelAandeelWoningen
A+++9,6%52
A++0,2%1
A+1,7%9
A14,6%79
B26,2%142
C42,8%232
D2,6%14
E0,4%2
F0,9%5
G1,1%6
Totaal gelabeld100%542
Ter vergelijking: gemeente Putten
Ter vergelijking: gemeente Putten
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%92
A+++6,5%338
A++1,4%74
A+2,2%116
A29,9%1.551
B13,9%721
C24,4%1.265
D8,4%436
E4,8%251
F2,8%147
G3,8%199
Totaal gelabeld100%5.190
Energielabels Putten-Zuid-West vergeleken met Putten
LabelStavenPutten-Zuid-WestPutten
A++++0,0%1,8%
A+++9,6%6,5%
A++0,2%1,4%
A+1,7%2,2%
A14,6%29,9%
B26,2%13,9%
C42,8%24,4%
D2,6%8,4%
E0,4%4,8%
F0,9%2,8%
G1,1%3,8%

Putten-Zuid-West Putten

Deze verdeling gaat over de 37,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Putten-Zuid-West vergeleken met Putten
BouwperiodeStavenPutten-Zuid-WestPutten
vóór 19453,7%8,9%
1945–19640,0%11,0%
1965–19740,2%14,6%
1975–199180,3%20,9%
1992–20053,5%14,7%
2006–20142,6%17,3%
2015 en later9,8%12,6%

Putten-Zuid-West Putten

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 80,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Putten-Zuid-West vergeleken met Putten
WoningtypeStavenPutten-Zuid-WestPutten
Vrijstaand17,9%33,8%
Twee-onder-een-kap25,6%21,7%
Hoekwoning8,7%6,1%
Tussenwoning26,8%18,3%
Appartement16,1%15,3%
Onbekend type5,0%4,8%

Putten-Zuid-West Putten

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
30,0%
CBS 2024
Installaties
329
23,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.404 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
33 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Putten

Alle buurten in Putten

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.