Postcodegebied 5623 Eindhoven
Postcodegebied 5623 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Eindhoven, gemeente Eindhoven. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 5623 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 4.890
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 314.717
- CBS 2025
- Label A of B
- 52,4%
- EP-Online, 4.890 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 49
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 5,3% | 260 |
| A++ | 0,7% | 35 |
| A+ | 8,9% | 437 |
| A | 25,2% | 1.234 |
| B | 12,2% | 597 |
| C | 22,4% | 1.094 |
| D | 8,8% | 429 |
| E | 7,0% | 343 |
| F | 6,1% | 300 |
| G | 3,3% | 161 |
| Totaal gelabeld | 100% | 4.890 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 5,3% | 260 | |
| A++ | 0,7% | 35 | |
| A+ | 8,9% | 437 | |
| A | 25,2% | 1.234 | |
| B | 12,2% | 597 | |
| C | 22,4% | 1.094 | |
| D | 8,8% | 429 | |
| E | 7,0% | 343 | |
| F | 6,1% | 300 | |
| G | 3,3% | 161 |
Deze verdeling gaat over 4.890 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 2,6% | 128 | |
| 1945–1964 | 31,0% | 1.518 | |
| 1965–1974 | 22,6% | 1.105 | |
| 1975–1991 | 24,9% | 1.216 | |
| 1992–2005 | 5,7% | 278 | |
| 2006–2014 | 7,0% | 342 | |
| 2015 en later | 6,2% | 303 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 5623
- Generalenbuurt 2.694 woningen
- Kronehoef 2.769 woningen
- Oude Toren 1.047 woningen
- Rapenland 1.205 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.