Groenpeil

Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel in Winterswijk

Buurt in wijk Wijk 01 Land, gemeente Winterswijk, postcodegebied 7101 en postcodegebied 7103 en postcodegebied 7105 en postcodegebied 7106 en postcodegebied 7113. 1.060 inwoners in 462 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 189 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 47,9%.

Woningen
462
CBS 2025
Inwoners
1.060
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 401.000
CBS 2025, gemeente € 312.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
30,2%
EP-Online, 189 gelabeld
Dekking energielabels
40,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel
Labelverdeling Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel
LabelAandeelWoningen
A+++3,2%6
A+2,6%5
A16,9%32
B7,4%14
C25,4%48
D10,1%19
E9,5%18
F9,0%17
G15,9%30
Totaal gelabeld100%189
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
Ter vergelijking: gemeente Winterswijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%53
A+++3,8%277
A++1,1%79
A+2,4%177
A25,1%1.841
B14,9%1.090
C23,6%1.730
D10,5%767
E7,3%535
F5,1%375
G5,7%415
Totaal gelabeld100%7.339
Energielabels Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel vergeleken met Winterswijk
LabelStavenVerspreide huizen Ratum, Henxel, HuppelWinterswijk
A++++0,0%0,7%
A+++3,2%3,8%
A++0,0%1,1%
A+2,6%2,4%
A16,9%25,1%
B7,4%14,9%
C25,4%23,6%
D10,1%10,5%
E9,5%7,3%
F9,0%5,1%
G15,9%5,7%

Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel Winterswijk

Deze verdeling gaat over de 40,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel vergeleken met Winterswijk
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Ratum, Henxel, HuppelWinterswijk
vóór 194565,6%21,5%
1945–19643,7%14,9%
1965–19743,2%12,5%
1975–19917,9%21,5%
1992–200513,8%16,0%
2006–20144,2%6,9%
2015 en later1,6%6,6%

Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel Winterswijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 65,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel vergeleken met Winterswijk
WoningtypeStavenVerspreide huizen Ratum, Henxel, HuppelWinterswijk
Vrijstaand44,4%19,6%
Twee-onder-een-kap32,8%21,0%
Hoekwoning2,1%9,5%
Tussenwoning2,6%18,8%
Appartement12,2%28,7%
Onbekend type5,8%2,4%

Verspreide huizen Ratum, Henxel, Huppel Winterswijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
136
29,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
835 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Land

Alle buurten in Winterswijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.