Postcodegebied 7391 Voorst
Postcodegebied 7391 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Voorst, gemeente Voorst. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7391 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.641
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 431.320
- CBS 2025
- Label A of B
- 56,1%
- EP-Online, 3.641 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 43
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,8% | 65 |
| A+++ | 3,7% | 135 |
| A++ | 0,6% | 21 |
| A+ | 2,9% | 104 |
| A | 28,2% | 1.028 |
| B | 18,9% | 688 |
| C | 27,1% | 987 |
| D | 7,1% | 260 |
| E | 4,0% | 147 |
| F | 2,6% | 94 |
| G | 3,1% | 112 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.641 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,8% | 65 | |
| A+++ | 3,7% | 135 | |
| A++ | 0,6% | 21 | |
| A+ | 2,9% | 104 | |
| A | 28,2% | 1.028 | |
| B | 18,9% | 688 | |
| C | 27,1% | 987 | |
| D | 7,1% | 260 | |
| E | 4,0% | 147 | |
| F | 2,6% | 94 | |
| G | 3,1% | 112 |
Deze verdeling gaat over 3.641 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 10,1% | 367 | |
| 1945–1964 | 12,7% | 463 | |
| 1965–1974 | 17,4% | 634 | |
| 1975–1991 | 28,9% | 1.053 | |
| 1992–2005 | 14,6% | 533 | |
| 2006–2014 | 10,0% | 364 | |
| 2015 en later | 6,2% | 227 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7391
- Twello Achter Het Holthuis 269 woningen
- Twello Buitengebied 267 woningen
- Twello Centrum 1.032 woningen
- Twello De Veldjes 696 woningen
- Twello De Vijfhoek 617 woningen
- Twello Demmerskamp en Stationsbuurt 488 woningen
- Twello Molenveld en Duistervoorde 617 woningen
- Twello Noord 408 woningen
- Twello Omg. Binnenweg 552 woningen
- Twello Omg. Veenhuisweg en De Schaker 415 woningen
- Twello Planetenbuurt en Hietweide 744 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.