Groenpeil

Twello Buitengebied in Voorst

Buurt in wijk Twello, gemeente Voorst, postcodegebied 7384 en postcodegebied 7391 en postcodegebied 7396. 635 inwoners in 267 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 118 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,4%.

Woningen
267
CBS 2025
Inwoners
635
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 579.000
CBS 2025, gemeente € 459.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
35,6%
EP-Online, 118 gelabeld
Dekking energielabels
44,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Twello Buitengebied
Labelverdeling Twello Buitengebied
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A+++3,4%4
A++0,8%1
A+1,7%2
A22,0%26
B6,8%8
C20,3%24
D10,2%12
E12,7%15
F11,0%13
G10,2%12
Totaal gelabeld100%118
Ter vergelijking: gemeente Voorst
Ter vergelijking: gemeente Voorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%97
A+++3,7%230
A++1,2%73
A+2,8%176
A28,5%1.772
B16,7%1.035
C24,3%1.511
D7,8%486
E4,7%293
F3,8%234
G5,0%309
Totaal gelabeld100%6.216
Energielabels Twello Buitengebied vergeleken met Voorst
LabelStavenTwello BuitengebiedVoorst
A++++0,8%1,6%
A+++3,4%3,7%
A++0,8%1,2%
A+1,7%2,8%
A22,0%28,5%
B6,8%16,7%
C20,3%24,3%
D10,2%7,8%
E12,7%4,7%
F11,0%3,8%
G10,2%5,0%

Twello Buitengebied Voorst

Deze verdeling gaat over de 44,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Twello Buitengebied vergeleken met Voorst
BouwperiodeStavenTwello BuitengebiedVoorst
vóór 194557,6%16,8%
1945–19645,9%12,8%
1965–197410,2%14,2%
1975–19917,6%24,6%
1992–200512,7%12,2%
2006–20142,5%11,3%
2015 en later3,4%8,1%

Twello Buitengebied Voorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 57,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Twello Buitengebied vergeleken met Voorst
WoningtypeStavenTwello BuitengebiedVoorst
Vrijstaand53,4%25,6%
Twee-onder-een-kap28,8%27,1%
Hoekwoning3,4%9,1%
Tussenwoning0,0%20,5%
Appartement14,4%17,2%
Onbekend type0,0%0,4%

Twello Buitengebied Voorst

CBS · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Twello

Alle buurten in Voorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.