Postcodegebied 8603 Súdwest-Fryslân
Postcodegebied 8603 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Súdwest-Fryslân, gemeente Súdwest-Fryslân. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 8603 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.584
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 342.217
- CBS 2025
- Label A of B
- 61,1%
- EP-Online, 1.584 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 3
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 50 |
| A+++ | 7,8% | 123 |
| A++ | 3,4% | 54 |
| A+ | 3,9% | 61 |
| A | 29,4% | 466 |
| B | 13,5% | 214 |
| C | 16,8% | 266 |
| D | 8,2% | 130 |
| E | 6,0% | 95 |
| F | 3,7% | 58 |
| G | 4,2% | 67 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.584 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,2% | 50 | |
| A+++ | 7,8% | 123 | |
| A++ | 3,4% | 54 | |
| A+ | 3,9% | 61 | |
| A | 29,4% | 466 | |
| B | 13,5% | 214 | |
| C | 16,8% | 266 | |
| D | 8,2% | 130 | |
| E | 6,0% | 95 | |
| F | 3,7% | 58 | |
| G | 4,2% | 67 |
Deze verdeling gaat over 1.584 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 22,8% | 361 | |
| 1945–1964 | 13,4% | 212 | |
| 1975–1991 | 19,1% | 303 | |
| 1992–2005 | 14,3% | 227 | |
| 2006–2014 | 9,6% | 152 | |
| 2015 en later | 20,8% | 329 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 8603
- Bomenbuurt 291 woningen
- Loënga 231 woningen
- Noorderhoek II 1.411 woningen
- Noordoosthoek 896 woningen
- Zwetteplan 874 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.