Zwetteplan in Súdwest-Fryslân
Buurt in wijk Wijk 01 Sneek, gemeente Súdwest-Fryslân, postcodegebied 8603. 2.220 inwoners in 874 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 555 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,7%.
- Woningen
- 874
- CBS 2025
- Inwoners
- 2.220
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 383.000
- CBS 2025, gemeente € 317.000
- Koopwoningen
- 85,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 74,6%
- EP-Online, 555 gelabeld
- Dekking energielabels
- 63,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 1 |
| A+++ | 3,4% | 19 |
| A++ | 2,5% | 14 |
| A+ | 1,3% | 7 |
| A | 45,0% | 250 |
| B | 22,2% | 123 |
| C | 20,7% | 115 |
| D | 3,2% | 18 |
| E | 1,1% | 6 |
| F | 0,4% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 555 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 0,7% | 174 |
| A+++ | 2,2% | 584 |
| A++ | 1,4% | 372 |
| A+ | 3,4% | 895 |
| A | 30,4% | 8.045 |
| B | 16,7% | 4.435 |
| C | 23,8% | 6.296 |
| D | 8,8% | 2.342 |
| E | 4,9% | 1.292 |
| F | 3,5% | 926 |
| G | 4,3% | 1.140 |
| Totaal gelabeld | 100% | 26.501 |
| Label | Staven | Zwetteplan | Súdwest-Fryslân |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,2% | 0,7% | |
| A+++ | 3,4% | 2,2% | |
| A++ | 2,5% | 1,4% | |
| A+ | 1,3% | 3,4% | |
| A | 45,0% | 30,4% | |
| B | 22,2% | 16,7% | |
| C | 20,7% | 23,8% | |
| D | 3,2% | 8,8% | |
| E | 1,1% | 4,9% | |
| F | 0,4% | 3,5% | |
| G | 0,0% | 4,3% |
Zwetteplan Súdwest-Fryslân
Deze verdeling gaat over de 63,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Zwetteplan | Súdwest-Fryslân |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 0,2% | 18,3% | |
| 1945–1964 | 6,8% | 11,8% | |
| 1965–1974 | 0,0% | 19,9% | |
| 1975–1991 | 32,4% | 19,4% | |
| 1992–2005 | 27,0% | 15,7% | |
| 2006–2014 | 14,2% | 8,3% | |
| 2015 en later | 19,3% | 6,6% |
Zwetteplan Súdwest-Fryslân
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Eerste isolatie-eisen
Grootste groep in deze buurt: 32,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.
Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Zwetteplan | Súdwest-Fryslân |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 18,2% | 21,6% | |
| Twee-onder-een-kap | 45,6% | 23,9% | |
| Hoekwoning | 4,0% | 6,8% | |
| Tussenwoning | 31,0% | 22,4% | |
| Appartement | 1,3% | 22,8% | |
| Onbekend type | 0,0% | 2,5% |
Zwetteplan Súdwest-Fryslân
CBS 2022 · DOT-NL
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 65,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 454
- 51,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 1.937 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 0
- geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).
Andere buurten in wijk Wijk 01 Sneek
- Bomenbuurt 291 woningen
- De Domp 930 woningen
- Duinterpen 1.801 woningen
- Hemdijk 541 woningen
- Het Eiland 862 woningen
- IJsbrechtum 304 woningen
- Lemmerweg-Oost 697 woningen
- Lemmerweg-West 1.543 woningen
- Loënga 231 woningen
- Noorderhoek I 883 woningen
- Noorderhoek II 1.411 woningen
- Noordoosthoek 896 woningen
- Offingawier 181 woningen
- Omgeving Leeuwarderweg en bungalowpark 485 woningen
- Sneek binnen de grachten 916 woningen
- Sperkhem en industrieterrein Houkesloot 1.548 woningen
- Stadsfenne 1.456 woningen
- Stationsbuurt 483 woningen
- Tinga 940 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 63,5% (555 van 874 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.