Groenpeil

Loënga in Súdwest-Fryslân

Buurt in wijk Wijk 01 Sneek, gemeente Súdwest-Fryslân, postcodegebied 8603. 760 inwoners in 231 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 184 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,3%.

Woningen
231
CBS 2025
Inwoners
760
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 641.000
CBS 2025, gemeente € 317.000
Koopwoningen
97,0%
CBS 2025
Label A of B
97,3%
EP-Online, 184 gelabeld
Dekking energielabels
79,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Loënga
Labelverdeling Loënga
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++23,9%44
A++17,4%32
A+5,4%10
A50,0%92
E1,1%2
G1,6%3
Totaal gelabeld100%184
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
Ter vergelijking: gemeente Súdwest-Fryslân
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%177
A+++2,4%646
A++1,5%388
A+3,6%966
A30,2%8.032
B16,9%4.498
C23,4%6.229
D8,7%2.315
E4,8%1.280
F3,4%915
G4,2%1.127
Totaal gelabeld100%26.573
Energielabels Loënga vergeleken met Súdwest-Fryslân
LabelStavenLoëngaSúdwest-Fryslân
A++++0,5%0,7%
A+++23,9%2,4%
A++17,4%1,5%
A+5,4%3,6%
A50,0%30,2%
B0,0%16,9%
C0,0%23,4%
D0,0%8,7%
E1,1%4,8%
F0,0%3,4%
G1,6%4,2%

Loënga Súdwest-Fryslân

Deze verdeling gaat over de 79,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Loënga vergeleken met Súdwest-Fryslân
BouwperiodeStavenLoëngaSúdwest-Fryslân
vóór 19453,8%18,3%
1945–19640,0%11,7%
1965–19740,0%19,9%
1975–19910,0%19,4%
1992–20050,5%15,6%
2006–201438,0%8,2%
2015 en later57,6%6,9%

Loënga Súdwest-Fryslân

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 57,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Loënga vergeleken met Súdwest-Fryslân
WoningtypeStavenLoëngaSúdwest-Fryslân
Vrijstaand25,0%21,6%
Twee-onder-een-kap63,0%23,6%
Hoekwoning0,0%7,1%
Tussenwoning12,0%22,4%
Appartement0,0%22,8%
Onbekend type0,0%2,5%

Loënga Súdwest-Fryslân

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
94,0%
CBS 2024
Installaties
207
89,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 44,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
779 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Sneek

Alle buurten in Súdwest-Fryslân

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.