Groenpeil

Kortendijk A in Roosendaal

Buurt in wijk Wijk 06 Kortendijk, gemeente Roosendaal, postcodegebied 4706 en postcodegebied 4707. 4.460 inwoners in 1.833 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.121 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 57,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,0%.

Woningen
1.833
CBS 2025
Inwoners
4.460
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 361.000
CBS 2025, gemeente € 323.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
57,8%
EP-Online, 1.121 gelabeld
Dekking energielabels
61,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kortendijk A
Labelverdeling Kortendijk A
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%5
A++0,3%3
A+0,8%9
A23,2%260
B33,1%371
C35,0%392
D4,3%48
E1,0%11
F0,9%10
G1,1%12
Totaal gelabeld100%1.121
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
Ter vergelijking: gemeente Roosendaal
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%189
A+++1,5%329
A++2,0%435
A+5,0%1.112
A29,9%6.612
B19,7%4.360
C22,0%4.868
D8,2%1.812
E5,2%1.141
F2,7%593
G3,0%659
Totaal gelabeld100%22.110
Energielabels Kortendijk A vergeleken met Roosendaal
LabelStavenKortendijk ARoosendaal
A++++0,0%0,9%
A+++0,4%1,5%
A++0,3%2,0%
A+0,8%5,0%
A23,2%29,9%
B33,1%19,7%
C35,0%22,0%
D4,3%8,2%
E1,0%5,2%
F0,9%2,7%
G1,1%3,0%

Kortendijk A Roosendaal

Deze verdeling gaat over de 61,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kortendijk A vergeleken met Roosendaal
BouwperiodeStavenKortendijk ARoosendaal
vóór 19455,4%10,2%
1945–19641,3%17,3%
1965–197418,1%17,0%
1975–199153,0%26,6%
1992–200521,6%16,6%
2006–20140,4%7,6%
2015 en later0,3%4,5%

Kortendijk A Roosendaal

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 53,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kortendijk A vergeleken met Roosendaal
WoningtypeStavenKortendijk ARoosendaal
Vrijstaand17,8%13,1%
Twee-onder-een-kap18,3%14,2%
Hoekwoning13,0%9,8%
Tussenwoning50,3%30,1%
Appartement0,5%32,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Kortendijk A Roosendaal

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
50,0%
CBS 2024
Installaties
662
36,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.569 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
10
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Kortendijk

Alle buurten in Roosendaal

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.