Groenpeil

Rivierenbuurt-Noord in 's-Gravenhage

Buurt in wijk Wijk 27 Stationsbuurt, gemeente 's-Gravenhage, postcodegebied 2511 en postcodegebied 2515 en postcodegebied 2594 en postcodegebied 2595. 3.885 inwoners in 1.996 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.900 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,1%.

Woningen
1.996
CBS 2025
Inwoners
3.885
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 368.000
CBS 2025, gemeente € 383.000
Koopwoningen
27,0%
CBS 2025
Label A of B
71,0%
EP-Online, 1.900 gelabeld
Dekking energielabels
95,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rivierenbuurt-Noord
Labelverdeling Rivierenbuurt-Noord
LabelAandeelWoningen
A++15,7%299
A+10,9%207
A32,7%621
B11,7%222
C11,6%220
D6,8%130
E4,2%80
F2,3%43
G4,1%78
Totaal gelabeld100%1.900
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
Ter vergelijking: gemeente 's-Gravenhage
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%848
A+++2,1%4.070
A++3,3%6.461
A+5,0%9.769
A29,5%57.866
B13,8%27.136
C19,7%38.758
D10,9%21.384
E6,7%13.215
F4,6%9.107
G3,9%7.660
Totaal gelabeld100%196.274
Energielabels Rivierenbuurt-Noord vergeleken met 's-Gravenhage
LabelStavenRivierenbuurt-Noord's-Gravenhage
A++++0,0%0,4%
A+++0,0%2,1%
A++15,7%3,3%
A+10,9%5,0%
A32,7%29,5%
B11,7%13,8%
C11,6%19,7%
D6,8%10,9%
E4,2%6,7%
F2,3%4,6%
G4,1%3,9%

Rivierenbuurt-Noord 's-Gravenhage

Deze verdeling gaat over de 95,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rivierenbuurt-Noord vergeleken met 's-Gravenhage
BouwperiodeStavenRivierenbuurt-Noord's-Gravenhage
vóór 194540,7%33,6%
1945–19640,0%15,2%
1965–19740,0%5,3%
1975–199116,5%14,7%
1992–20051,2%14,4%
2006–201417,6%7,8%
2015 en later24,1%9,0%

Rivierenbuurt-Noord 's-Gravenhage

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rivierenbuurt-Noord vergeleken met 's-Gravenhage
WoningtypeStavenRivierenbuurt-Noord's-Gravenhage
Vrijstaand0,1%0,7%
Twee-onder-een-kap0,5%2,9%
Hoekwoning1,5%1,9%
Tussenwoning8,1%12,3%
Appartement89,6%81,8%
Onbekend type0,2%0,3%

Rivierenbuurt-Noord 's-Gravenhage

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
8,0%
CBS 2024
Installaties
113
5,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 13,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
299 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
54 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 27 Stationsbuurt

Alle buurten in 's-Gravenhage

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.