Groenpeil

Buitengebied Warmenhuizen in Schagen

Buurt in wijk Warmenhuizen, gemeente Schagen, postcodegebied 1749. 385 inwoners in 120 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 41 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
120
CBS 2025
Inwoners
385
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 554.000
CBS 2025, gemeente € 372.000
Koopwoningen
92,0%
CBS 2025
Label A of B
51,2%
EP-Online, 41 gelabeld
Dekking energielabels
34,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Warmenhuizen
Labelverdeling Buitengebied Warmenhuizen
LabelAandeelWoningen
A++++4,9%2
A+++2,4%1
A++2,4%1
A+2,4%1
A22,0%9
B17,1%7
C26,8%11
D14,6%6
E2,4%1
F2,4%1
G2,4%1
Totaal gelabeld100%41
Ter vergelijking: gemeente Schagen
Ter vergelijking: gemeente Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%215
A+++7,4%1.054
A++3,0%427
A+3,6%506
A29,7%4.208
B17,0%2.416
C21,6%3.064
D7,6%1.080
E3,5%501
F2,2%318
G2,7%386
Totaal gelabeld100%14.175
Energielabels Buitengebied Warmenhuizen vergeleken met Schagen
LabelStavenBuitengebied WarmenhuizenSchagen
A++++4,9%1,5%
A+++2,4%7,4%
A++2,4%3,0%
A+2,4%3,6%
A22,0%29,7%
B17,1%17,0%
C26,8%21,6%
D14,6%7,6%
E2,4%3,5%
F2,4%2,2%
G2,4%2,7%

Buitengebied Warmenhuizen Schagen

Deze verdeling gaat over de 34,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Warmenhuizen vergeleken met Schagen
BouwperiodeStavenBuitengebied WarmenhuizenSchagen
vóór 19459,8%7,9%
1945–19649,8%7,0%
1965–197424,4%24,6%
1975–199126,8%21,1%
1992–200517,1%20,8%
2006–20147,3%6,9%
2015 en later4,9%11,6%

Buitengebied Warmenhuizen Schagen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 26,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Warmenhuizen vergeleken met Schagen
WoningtypeStavenBuitengebied WarmenhuizenSchagen
Vrijstaand90,2%18,3%
Twee-onder-een-kap7,3%17,2%
Hoekwoning2,4%8,5%
Tussenwoning0,0%27,8%
Appartement0,0%20,2%
Onbekend type0,0%7,9%

Buitengebied Warmenhuizen Schagen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
23
19,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
150 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
31 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Warmenhuizen

Alle buurten in Schagen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.