Groenpeil

Schelphoek in Schagen

Buurt in wijk Warmenhuizen, gemeente Schagen, postcodegebied 1749. 825 inwoners in 390 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 237 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
390
CBS 2025
Inwoners
825
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 344.000
CBS 2025, gemeente € 372.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
64,1%
EP-Online, 237 gelabeld
Dekking energielabels
60,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schelphoek
Labelverdeling Schelphoek
LabelAandeelWoningen
A++3,8%9
A+1,3%3
A16,0%38
B43,0%102
C27,4%65
D6,8%16
F0,8%2
G0,8%2
Totaal gelabeld100%237
Ter vergelijking: gemeente Schagen
Ter vergelijking: gemeente Schagen
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%215
A+++7,4%1.054
A++3,0%427
A+3,6%506
A29,7%4.208
B17,0%2.416
C21,6%3.064
D7,6%1.080
E3,5%501
F2,2%318
G2,7%386
Totaal gelabeld100%14.175
Energielabels Schelphoek vergeleken met Schagen
LabelStavenSchelphoekSchagen
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%7,4%
A++3,8%3,0%
A+1,3%3,6%
A16,0%29,7%
B43,0%17,0%
C27,4%21,6%
D6,8%7,6%
E0,0%3,5%
F0,8%2,2%
G0,8%2,7%

Schelphoek Schagen

Deze verdeling gaat over de 60,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schelphoek vergeleken met Schagen
BouwperiodeStavenSchelphoekSchagen
vóór 19452,5%7,9%
1945–19640,0%7,0%
1965–197430,4%24,6%
1975–199167,1%21,1%
1992–20050,0%20,8%
2006–20140,0%6,9%
2015 en later0,0%11,6%

Schelphoek Schagen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 67,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schelphoek vergeleken met Schagen
WoningtypeStavenSchelphoekSchagen
Vrijstaand6,8%18,3%
Twee-onder-een-kap19,0%17,2%
Hoekwoning19,8%8,5%
Tussenwoning36,3%27,8%
Appartement18,1%20,2%
Onbekend type0,0%7,9%

Schelphoek Schagen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
146
37,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
409 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Warmenhuizen

Alle buurten in Schagen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.