Groenpeil

Lutjebroek in Stede Broec

Buurt in wijk Stede Broec Noord, gemeente Stede Broec, postcodegebied 1614. 2.110 inwoners in 885 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 479 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,2%.

Woningen
885
CBS 2025
Inwoners
2.110
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 386.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
45,3%
EP-Online, 479 gelabeld
Dekking energielabels
54,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Lutjebroek
Labelverdeling Lutjebroek
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%1
A+++3,1%15
A++3,8%18
A+4,0%19
A23,6%113
B10,6%51
C30,9%148
D7,9%38
E6,1%29
F4,0%19
G5,8%28
Totaal gelabeld100%479
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%27
A+++4,4%261
A++1,7%103
A+3,5%208
A35,5%2.128
B22,7%1.357
C21,7%1.303
D4,8%286
E1,8%108
F1,3%79
G2,2%131
Totaal gelabeld100%5.991
Energielabels Lutjebroek vergeleken met Stede Broec
LabelStavenLutjebroekStede Broec
A++++0,2%0,5%
A+++3,1%4,4%
A++3,8%1,7%
A+4,0%3,5%
A23,6%35,5%
B10,6%22,7%
C30,9%21,7%
D7,9%4,8%
E6,1%1,8%
F4,0%1,3%
G5,8%2,2%

Lutjebroek Stede Broec

Deze verdeling gaat over de 54,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Lutjebroek vergeleken met Stede Broec
BouwperiodeStavenLutjebroekStede Broec
vóór 194519,0%7,3%
1945–196413,6%5,1%
1965–197423,2%22,6%
1975–199121,1%26,1%
1992–200510,2%18,5%
2006–201410,2%12,1%
2015 en later2,7%8,3%

Lutjebroek Stede Broec

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 23,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Lutjebroek vergeleken met Stede Broec
WoningtypeStavenLutjebroekStede Broec
Vrijstaand34,0%18,5%
Twee-onder-een-kap21,5%20,9%
Hoekwoning11,3%11,9%
Tussenwoning21,9%31,2%
Appartement11,3%16,6%
Onbekend type0,0%1,0%

Lutjebroek Stede Broec

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
322
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.233 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stede Broec Noord

Alle buurten in Stede Broec

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.