Groenpeil

Oud Bovenkarspel in Stede Broec

Buurt in wijk Stede Broec Noord, gemeente Stede Broec, postcodegebied 1611. 1.455 inwoners in 670 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 349 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,2%.

Woningen
670
CBS 2025
Inwoners
1.455
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 404.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
61,3%
EP-Online, 349 gelabeld
Dekking energielabels
52,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oud Bovenkarspel
Labelverdeling Oud Bovenkarspel
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%2
A++0,6%2
A+3,4%12
A41,0%143
B15,8%55
C10,3%36
D9,2%32
E6,6%23
F5,2%18
G7,4%26
Totaal gelabeld100%349
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%27
A+++4,4%261
A++1,7%103
A+3,5%208
A35,5%2.128
B22,7%1.357
C21,7%1.303
D4,8%286
E1,8%108
F1,3%79
G2,2%131
Totaal gelabeld100%5.991
Energielabels Oud Bovenkarspel vergeleken met Stede Broec
LabelStavenOud BovenkarspelStede Broec
A++++0,0%0,5%
A+++0,6%4,4%
A++0,6%1,7%
A+3,4%3,5%
A41,0%35,5%
B15,8%22,7%
C10,3%21,7%
D9,2%4,8%
E6,6%1,8%
F5,2%1,3%
G7,4%2,2%

Oud Bovenkarspel Stede Broec

Deze verdeling gaat over de 52,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oud Bovenkarspel vergeleken met Stede Broec
BouwperiodeStavenOud BovenkarspelStede Broec
vóór 194528,7%7,3%
1945–196418,1%5,1%
1965–19741,1%22,6%
1975–199111,5%26,1%
1992–200513,2%18,5%
2006–201420,9%12,1%
2015 en later6,6%8,3%

Oud Bovenkarspel Stede Broec

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 28,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oud Bovenkarspel vergeleken met Stede Broec
WoningtypeStavenOud BovenkarspelStede Broec
Vrijstaand41,5%18,5%
Twee-onder-een-kap18,3%20,9%
Hoekwoning5,4%11,9%
Tussenwoning6,9%31,2%
Appartement27,8%16,6%
Onbekend type0,0%1,0%

Oud Bovenkarspel Stede Broec

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
226
33,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
864 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stede Broec Noord

Alle buurten in Stede Broec

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.