Groenpeil

Rozeboom in Stede Broec

Buurt in wijk Stede Broec Noord, gemeente Stede Broec, postcodegebied 1611. 2.295 inwoners in 962 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 534 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 91,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,2%.

Woningen
962
CBS 2025
Inwoners
2.295
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 442.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
91,0%
EP-Online, 534 gelabeld
Dekking energielabels
55,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rozeboom
Labelverdeling Rozeboom
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%3
A++0,6%3
A+1,1%6
A47,2%252
B41,6%222
C9,0%48
Totaal gelabeld100%534
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%27
A+++4,4%261
A++1,7%103
A+3,5%208
A35,5%2.128
B22,7%1.357
C21,7%1.303
D4,8%286
E1,8%108
F1,3%79
G2,2%131
Totaal gelabeld100%5.991
Energielabels Rozeboom vergeleken met Stede Broec
LabelStavenRozeboomStede Broec
A++++0,0%0,5%
A+++0,6%4,4%
A++0,6%1,7%
A+1,1%3,5%
A47,2%35,5%
B41,6%22,7%
C9,0%21,7%
D0,0%4,8%
E0,0%1,8%
F0,0%1,3%
G0,0%2,2%

Rozeboom Stede Broec

Deze verdeling gaat over de 55,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rozeboom vergeleken met Stede Broec
BouwperiodeStavenRozeboomStede Broec
vóór 19450,0%7,3%
1945–19640,0%5,1%
1965–19740,0%22,6%
1975–199119,5%26,1%
1992–200580,3%18,5%
2006–20140,0%12,1%
2015 en later0,2%8,3%

Rozeboom Stede Broec

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 80,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rozeboom vergeleken met Stede Broec
WoningtypeStavenRozeboomStede Broec
Vrijstaand22,7%18,5%
Twee-onder-een-kap39,7%20,9%
Hoekwoning14,8%11,9%
Tussenwoning22,8%31,2%
Appartement0,0%16,6%
Onbekend type0,0%1,0%

Rozeboom Stede Broec

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
63,0%
CBS 2024
Installaties
492
51,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.736 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stede Broec Noord

Alle buurten in Stede Broec

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.