Groenpeil

Oostersluis in Stede Broec

Buurt in wijk Stede Broec Zuid, gemeente Stede Broec, postcodegebied 1613. 1.905 inwoners in 891 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 507 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,2%.

Woningen
891
CBS 2025
Inwoners
1.905
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 314.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
61,5%
EP-Online, 507 gelabeld
Dekking energielabels
56,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oostersluis
Labelverdeling Oostersluis
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A+7,9%40
A15,0%76
B38,5%195
C36,1%183
D2,0%10
E0,4%2
Totaal gelabeld100%507
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%27
A+++4,4%261
A++1,7%103
A+3,5%208
A35,5%2.128
B22,7%1.357
C21,7%1.303
D4,8%286
E1,8%108
F1,3%79
G2,2%131
Totaal gelabeld100%5.991
Energielabels Oostersluis vergeleken met Stede Broec
LabelStavenOostersluisStede Broec
A++++0,0%0,5%
A+++0,2%4,4%
A++0,0%1,7%
A+7,9%3,5%
A15,0%35,5%
B38,5%22,7%
C36,1%21,7%
D2,0%4,8%
E0,4%1,8%
F0,0%1,3%
G0,0%2,2%

Oostersluis Stede Broec

Deze verdeling gaat over de 56,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oostersluis vergeleken met Stede Broec
BouwperiodeStavenOostersluisStede Broec
vóór 19450,0%7,3%
1945–19640,0%5,1%
1965–19740,4%22,6%
1975–199199,6%26,1%
1992–20050,0%18,5%
2006–20140,0%12,1%
2015 en later0,0%8,3%

Oostersluis Stede Broec

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oostersluis vergeleken met Stede Broec
WoningtypeStavenOostersluisStede Broec
Vrijstaand5,3%18,5%
Twee-onder-een-kap10,8%20,9%
Hoekwoning24,7%11,9%
Tussenwoning52,5%31,2%
Appartement6,7%16,6%
Onbekend type0,0%1,0%

Oostersluis Stede Broec

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
399
44,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.234 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stede Broec Zuid

Alle buurten in Stede Broec

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.