Groenpeil

Princenhof Grootebroek in Stede Broec

Buurt in wijk Stede Broec Zuid, gemeente Stede Broec, postcodegebied 1613. 465 inwoners in 211 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 165 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,2%.

Woningen
211
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 276.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
38,0%
CBS 2025
Label A of B
78,8%
EP-Online, 165 gelabeld
Dekking energielabels
78,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Princenhof Grootebroek
Labelverdeling Princenhof Grootebroek
LabelAandeelWoningen
A+3,0%5
A50,3%83
B25,5%42
C17,6%29
D3,0%5
F0,6%1
Totaal gelabeld100%165
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%27
A+++4,4%261
A++1,7%103
A+3,5%208
A35,5%2.128
B22,7%1.357
C21,7%1.303
D4,8%286
E1,8%108
F1,3%79
G2,2%131
Totaal gelabeld100%5.991
Energielabels Princenhof Grootebroek vergeleken met Stede Broec
LabelStavenPrincenhof GrootebroekStede Broec
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,4%
A++0,0%1,7%
A+3,0%3,5%
A50,3%35,5%
B25,5%22,7%
C17,6%21,7%
D3,0%4,8%
E0,0%1,8%
F0,6%1,3%
G0,0%2,2%

Princenhof Grootebroek Stede Broec

Deze verdeling gaat over de 78,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Princenhof Grootebroek vergeleken met Stede Broec
BouwperiodeStavenPrincenhof GrootebroekStede Broec
vóór 19450,0%7,3%
1945–19640,0%5,1%
1965–197458,8%22,6%
1975–199132,7%26,1%
1992–20050,0%18,5%
2006–20148,5%12,1%
2015 en later0,0%8,3%

Princenhof Grootebroek Stede Broec

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Princenhof Grootebroek vergeleken met Stede Broec
WoningtypeStavenPrincenhof GrootebroekStede Broec
Vrijstaand0,0%18,5%
Twee-onder-een-kap10,3%20,9%
Hoekwoning29,7%11,9%
Tussenwoning51,5%31,2%
Appartement8,5%16,6%
Onbekend type0,0%1,0%

Princenhof Grootebroek Stede Broec

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
86
40,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
247 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stede Broec Zuid

Alle buurten in Stede Broec

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.