Groenpeil

Plan Zuid in Stede Broec

Buurt in wijk Stede Broec Zuid, gemeente Stede Broec, postcodegebied 1611. 2.715 inwoners in 1.178 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 690 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 68,4%.

Woningen
1.178
CBS 2025
Inwoners
2.715
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 315.000
CBS 2025, gemeente € 371.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
65,4%
EP-Online, 690 gelabeld
Dekking energielabels
58,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Plan Zuid
Labelverdeling Plan Zuid
LabelAandeelWoningen
A++0,1%1
A+0,7%5
A40,0%276
B24,5%169
C26,2%181
D6,8%47
E1,0%7
F0,3%2
G0,3%2
Totaal gelabeld100%690
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
Ter vergelijking: gemeente Stede Broec
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%27
A+++4,4%263
A++1,8%105
A+3,5%212
A35,6%2.129
B22,7%1.354
C21,7%1.296
D4,7%283
E1,8%105
F1,3%78
G2,1%125
Totaal gelabeld100%5.977
Energielabels Plan Zuid vergeleken met Stede Broec
LabelStavenPlan ZuidStede Broec
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,4%
A++0,1%1,8%
A+0,7%3,5%
A40,0%35,6%
B24,5%22,7%
C26,2%21,7%
D6,8%4,7%
E1,0%1,8%
F0,3%1,3%
G0,3%2,1%

Plan Zuid Stede Broec

Deze verdeling gaat over de 58,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Plan Zuid vergeleken met Stede Broec
BouwperiodeStavenPlan ZuidStede Broec
vóór 19450,1%7,3%
1945–19641,0%5,1%
1965–197484,2%22,6%
1975–19913,6%26,2%
1992–20054,6%18,5%
2006–20142,9%12,0%
2015 en later3,5%8,3%

Plan Zuid Stede Broec

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 84,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Plan Zuid vergeleken met Stede Broec
WoningtypeStavenPlan ZuidStede Broec
Vrijstaand7,1%18,5%
Twee-onder-een-kap15,8%20,8%
Hoekwoning18,1%12,0%
Tussenwoning55,5%31,3%
Appartement3,5%16,4%
Onbekend type0,0%1,0%

Plan Zuid Stede Broec

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
457
38,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.314 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Stede Broec Zuid

Alle buurten in Stede Broec

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.