Groenpeil

Bollenbuurt in Teylingen

Buurt in wijk Voorhout Hooghkamer, gemeente Teylingen, postcodegebied 2215 en postcodegebied 2216. 1.375 inwoners in 485 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 358 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 96,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
485
CBS 2025
Inwoners
1.375
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 594.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
96,1%
EP-Online, 358 gelabeld
Dekking energielabels
73,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Bollenbuurt
Labelverdeling Bollenbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++1,7%6
A++0,8%3
A+3,4%12
A89,4%320
B0,6%2
C0,6%2
D1,7%6
E0,6%2
F0,3%1
G0,8%3
Totaal gelabeld100%358
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%94
A+++5,8%615
A++1,8%189
A+3,2%344
A34,3%3.660
B17,2%1.839
C21,8%2.329
D6,9%735
E3,3%348
F1,8%197
G3,1%336
Totaal gelabeld100%10.686
Energielabels Bollenbuurt vergeleken met Teylingen
LabelStavenBollenbuurtTeylingen
A++++0,3%0,9%
A+++1,7%5,8%
A++0,8%1,8%
A+3,4%3,2%
A89,4%34,3%
B0,6%17,2%
C0,6%21,8%
D1,7%6,9%
E0,6%3,3%
F0,3%1,8%
G0,8%3,1%

Bollenbuurt Teylingen

Deze verdeling gaat over de 73,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Bollenbuurt vergeleken met Teylingen
BouwperiodeStavenBollenbuurtTeylingen
vóór 19453,6%9,3%
1945–19640,6%14,1%
1965–19740,3%12,2%
1975–19910,6%25,9%
1992–20052,5%14,8%
2006–201471,2%11,4%
2015 en later21,2%12,3%

Bollenbuurt Teylingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 71,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Bollenbuurt vergeleken met Teylingen
WoningtypeStavenBollenbuurtTeylingen
Vrijstaand6,1%6,6%
Twee-onder-een-kap30,4%17,3%
Hoekwoning2,5%7,8%
Tussenwoning39,9%36,1%
Appartement20,9%31,1%
Onbekend type0,0%1,1%

Bollenbuurt Teylingen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
304
62,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
865 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Voorhout Hooghkamer

Alle buurten in Teylingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.