Groenpeil

De Rodes in Teylingen

Buurt in wijk Voorhout Oude Dorp, gemeente Teylingen, postcodegebied 2215. 1.325 inwoners in 556 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 296 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
556
CBS 2025
Inwoners
1.325
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 433.000
CBS 2025, gemeente € 483.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
46,6%
EP-Online, 296 gelabeld
Dekking energielabels
53,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Rodes
Labelverdeling De Rodes
LabelAandeelWoningen
A++0,3%1
A+4,4%13
A19,3%57
B22,6%67
C43,2%128
D6,1%18
E2,4%7
F0,3%1
G1,4%4
Totaal gelabeld100%296
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
Ter vergelijking: gemeente Teylingen
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%94
A+++5,8%615
A++1,8%189
A+3,2%344
A34,3%3.660
B17,2%1.839
C21,8%2.329
D6,9%735
E3,3%348
F1,8%197
G3,1%336
Totaal gelabeld100%10.686
Energielabels De Rodes vergeleken met Teylingen
LabelStavenDe RodesTeylingen
A++++0,0%0,9%
A+++0,0%5,8%
A++0,3%1,8%
A+4,4%3,2%
A19,3%34,3%
B22,6%17,2%
C43,2%21,8%
D6,1%6,9%
E2,4%3,3%
F0,3%1,8%
G1,4%3,1%

De Rodes Teylingen

Deze verdeling gaat over de 53,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Rodes vergeleken met Teylingen
BouwperiodeStavenDe RodesTeylingen
vóór 19454,1%9,3%
1945–19642,0%14,1%
1965–197441,9%12,2%
1975–199150,3%25,9%
1992–20050,7%14,8%
2006–20141,0%11,4%
2015 en later0,0%12,3%

De Rodes Teylingen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 50,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Rodes vergeleken met Teylingen
WoningtypeStavenDe RodesTeylingen
Vrijstaand6,1%6,6%
Twee-onder-een-kap15,2%17,3%
Hoekwoning8,1%7,8%
Tussenwoning51,7%36,1%
Appartement18,9%31,1%
Onbekend type0,0%1,1%

De Rodes Teylingen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
191
34,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
513 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Voorhout Oude Dorp

Alle buurten in Teylingen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.