Groenpeil

Passewaaij-Noord-Oost in Tiel

Buurt in wijk Tiel-Zuid, gemeente Tiel, postcodegebied 4007. 2.650 inwoners in 968 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 481 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 94,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,4%.

Woningen
968
CBS 2025
Inwoners
2.650
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 408.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
84,0%
CBS 2025
Label A of B
94,2%
EP-Online, 481 gelabeld
Dekking energielabels
49,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Passewaaij-Noord-Oost
Labelverdeling Passewaaij-Noord-Oost
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%2
A++1,0%5
A+1,7%8
A43,5%209
B47,6%229
C5,8%28
Totaal gelabeld100%481
Ter vergelijking: gemeente Tiel
Ter vergelijking: gemeente Tiel
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%4
A+++1,9%233
A++2,5%308
A+4,3%522
A29,5%3.563
B21,1%2.555
C22,0%2.653
D7,8%942
E5,3%638
F2,9%345
G2,7%323
Totaal gelabeld100%12.086
Energielabels Passewaaij-Noord-Oost vergeleken met Tiel
LabelStavenPassewaaij-Noord-OostTiel
A++++0,0%0,0%
A+++0,4%1,9%
A++1,0%2,5%
A+1,7%4,3%
A43,5%29,5%
B47,6%21,1%
C5,8%22,0%
D0,0%7,8%
E0,0%5,3%
F0,0%2,9%
G0,0%2,7%

Passewaaij-Noord-Oost Tiel

Deze verdeling gaat over de 49,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Passewaaij-Noord-Oost vergeleken met Tiel
BouwperiodeStavenPassewaaij-Noord-OostTiel
vóór 19450,0%11,9%
1945–19640,0%14,9%
1965–19740,0%17,3%
1975–19914,4%22,6%
1992–200595,6%18,3%
2006–20140,0%9,0%
2015 en later0,0%6,0%

Passewaaij-Noord-Oost Tiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 95,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Passewaaij-Noord-Oost vergeleken met Tiel
WoningtypeStavenPassewaaij-Noord-OostTiel
Vrijstaand9,4%7,9%
Twee-onder-een-kap48,9%18,9%
Hoekwoning5,4%7,9%
Tussenwoning34,9%30,8%
Appartement1,5%34,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Passewaaij-Noord-Oost Tiel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
58,0%
CBS 2024
Installaties
380
39,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.352 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Tiel-Zuid

Alle buurten in Tiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.