Groenpeil

Passewaaij-Zuid-West in Tiel

Buurt in wijk Tiel-Zuid, gemeente Tiel, postcodegebied 4007. 2.550 inwoners in 943 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 473 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,4%.

Woningen
943
CBS 2025
Inwoners
2.550
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 424.000
CBS 2025, gemeente € 358.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
97,7%
EP-Online, 473 gelabeld
Dekking energielabels
50,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Passewaaij-Zuid-West
Labelverdeling Passewaaij-Zuid-West
LabelAandeelWoningen
A++1,5%7
A+2,1%10
A50,3%238
B43,8%207
C2,1%10
E0,2%1
Totaal gelabeld100%473
Ter vergelijking: gemeente Tiel
Ter vergelijking: gemeente Tiel
LabelAandeelWoningen
A++++0,0%4
A+++1,9%233
A++2,5%308
A+4,3%522
A29,5%3.563
B21,1%2.555
C22,0%2.653
D7,8%942
E5,3%638
F2,9%345
G2,7%323
Totaal gelabeld100%12.086
Energielabels Passewaaij-Zuid-West vergeleken met Tiel
LabelStavenPassewaaij-Zuid-WestTiel
A++++0,0%0,0%
A+++0,0%1,9%
A++1,5%2,5%
A+2,1%4,3%
A50,3%29,5%
B43,8%21,1%
C2,1%22,0%
D0,0%7,8%
E0,2%5,3%
F0,0%2,9%
G0,0%2,7%

Passewaaij-Zuid-West Tiel

Deze verdeling gaat over de 50,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Passewaaij-Zuid-West vergeleken met Tiel
BouwperiodeStavenPassewaaij-Zuid-WestTiel
vóór 19450,0%11,9%
1945–19640,0%14,9%
1965–19740,0%17,3%
1975–19910,2%22,6%
1992–200599,4%18,3%
2006–20140,4%9,0%
2015 en later0,0%6,0%

Passewaaij-Zuid-West Tiel

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Passewaaij-Zuid-West vergeleken met Tiel
WoningtypeStavenPassewaaij-Zuid-WestTiel
Vrijstaand12,5%7,9%
Twee-onder-een-kap42,3%18,9%
Hoekwoning5,1%7,9%
Tussenwoning39,5%30,8%
Appartement0,6%34,5%
Onbekend type0,0%0,0%

Passewaaij-Zuid-West Tiel

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
273
29,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.155 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Tiel-Zuid

Alle buurten in Tiel

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.