Groenpeil

Schaakbuurt en omgeving in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 02 Noordwest, gemeente Utrecht, postcodegebied 3553 en postcodegebied 3554 en postcodegebied 3555. 4.610 inwoners in 1.981 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.117 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
1.981
CBS 2025
Inwoners
4.610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
46,0%
CBS 2025
Label A of B
66,3%
EP-Online, 1.117 gelabeld
Dekking energielabels
56,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Schaakbuurt en omgeving
Labelverdeling Schaakbuurt en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%5
A+++0,3%3
A++0,4%5
A+6,4%71
A48,9%546
B9,9%111
C16,0%179
D9,4%105
E4,6%51
F2,0%22
G1,7%19
Totaal gelabeld100%1.117
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Schaakbuurt en omgeving vergeleken met Utrecht
LabelStavenSchaakbuurt en omgevingUtrecht
A++++0,4%0,8%
A+++0,3%4,4%
A++0,4%5,1%
A+6,4%9,8%
A48,9%36,7%
B9,9%11,0%
C16,0%15,7%
D9,4%7,7%
E4,6%4,3%
F2,0%2,5%
G1,7%2,0%

Schaakbuurt en omgeving Utrecht

Deze verdeling gaat over de 56,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Schaakbuurt en omgeving vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenSchaakbuurt en omgevingUtrecht
vóór 19453,4%24,0%
1945–196448,6%11,7%
1965–19740,2%9,7%
1975–19912,5%11,5%
1992–200539,7%11,4%
2006–20144,9%12,7%
2015 en later0,7%19,0%

Schaakbuurt en omgeving Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 48,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Schaakbuurt en omgeving vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenSchaakbuurt en omgevingUtrecht
Vrijstaand0,4%1,3%
Twee-onder-een-kap4,7%5,0%
Hoekwoning7,2%3,9%
Tussenwoning30,8%24,4%
Appartement56,8%65,1%
Onbekend type0,3%0,3%

Schaakbuurt en omgeving Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
17,0%
CBS 2024
Installaties
325
16,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
967 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
14
32 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Noordwest

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.