Groenpeil

Zuilen-Noord in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 02 Noordwest, gemeente Utrecht, postcodegebied 3555. 3.800 inwoners in 1.705 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.015 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 72,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
1.705
CBS 2025
Inwoners
3.800
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 438.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
72,4%
EP-Online, 1.015 gelabeld
Dekking energielabels
59,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuilen-Noord
Labelverdeling Zuilen-Noord
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%5
A++2,1%21
A+11,1%113
A45,6%463
B13,1%133
C10,2%104
D8,6%87
E4,3%44
F2,3%23
G2,2%22
Totaal gelabeld100%1.015
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Zuilen-Noord vergeleken met Utrecht
LabelStavenZuilen-NoordUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,5%4,1%
A++2,1%4,4%
A+11,1%9,7%
A45,6%37,2%
B13,1%11,0%
C10,2%15,9%
D8,6%7,9%
E4,3%4,5%
F2,3%2,6%
G2,2%2,0%

Zuilen-Noord Utrecht

Deze verdeling gaat over de 59,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuilen-Noord vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenZuilen-NoordUtrecht
vóór 194510,6%24,1%
1945–196427,9%11,9%
1965–19741,6%9,8%
1975–19918,8%11,5%
1992–200522,0%11,5%
2006–201427,9%13,0%
2015 en later1,3%18,1%

Zuilen-Noord Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 27,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuilen-Noord vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenZuilen-NoordUtrecht
Vrijstaand1,6%1,3%
Twee-onder-een-kap7,5%5,1%
Hoekwoning5,7%3,8%
Tussenwoning33,9%24,6%
Appartement51,3%64,8%
Onbekend type0,0%0,3%

Zuilen-Noord Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
23,0%
CBS 2024
Installaties
244
14,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
768 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
20 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 02 Noordwest

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.