Groenpeil

Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 10 Vleuten-De Meern, gemeente Utrecht, postcodegebied 3451 en postcodegebied 3452. 7.555 inwoners in 2.785 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.903 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,9%.

Woningen
2.785
CBS 2025
Inwoners
7.555
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 598.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
93,1%
EP-Online, 1.903 gelabeld
Dekking energielabels
68,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum
Labelverdeling Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++0,4%8
A++4,0%77
A+14,8%282
A69,2%1.316
B4,7%89
C3,9%75
D1,6%31
E0,8%15
F0,3%6
G0,2%4
Totaal gelabeld100%1.903
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%919
A+++4,4%5.231
A++5,1%6.018
A+9,8%11.549
A36,7%43.260
B11,0%12.924
C15,7%18.438
D7,7%9.058
E4,3%5.091
F2,5%2.938
G2,0%2.298
Totaal gelabeld100%117.724
Energielabels Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum vergeleken met Utrecht
LabelStavenVleuterweide-Noord/Oost/CentrumUtrecht
A++++0,0%0,8%
A+++0,4%4,4%
A++4,0%5,1%
A+14,8%9,8%
A69,2%36,7%
B4,7%11,0%
C3,9%15,7%
D1,6%7,7%
E0,8%4,3%
F0,3%2,5%
G0,2%2,0%

Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum Utrecht

Deze verdeling gaat over de 68,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenVleuterweide-Noord/Oost/CentrumUtrecht
vóór 19451,0%24,0%
1945–19645,1%11,7%
1965–19741,2%9,7%
1975–19910,2%11,5%
1992–20052,4%11,4%
2006–201482,4%12,7%
2015 en later7,7%19,0%

Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 82,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenVleuterweide-Noord/Oost/CentrumUtrecht
Vrijstaand2,5%1,3%
Twee-onder-een-kap14,3%5,0%
Hoekwoning6,5%3,9%
Tussenwoning45,3%24,4%
Appartement31,5%65,1%
Onbekend type0,0%0,3%

Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
922
33,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.305 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
29
73 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Vleuten-De Meern

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.