Groenpeil

De Meern-Noord in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 10 Vleuten-De Meern, gemeente Utrecht, postcodegebied 3454. 6.015 inwoners in 2.240 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.383 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 89,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
2.240
CBS 2025
Inwoners
6.015
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 670.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
89,9%
EP-Online, 1.383 gelabeld
Dekking energielabels
61,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Meern-Noord
Labelverdeling De Meern-Noord
LabelAandeelWoningen
A++++1,6%22
A+++7,6%105
A++0,7%10
A+4,9%68
A48,7%673
B26,5%366
C6,0%83
D1,3%18
E1,2%17
F0,8%11
G0,7%10
Totaal gelabeld100%1.383
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels De Meern-Noord vergeleken met Utrecht
LabelStavenDe Meern-NoordUtrecht
A++++1,6%0,8%
A+++7,6%4,1%
A++0,7%4,4%
A+4,9%9,7%
A48,7%37,2%
B26,5%11,0%
C6,0%15,9%
D1,3%7,9%
E1,2%4,5%
F0,8%2,6%
G0,7%2,0%

De Meern-Noord Utrecht

Deze verdeling gaat over de 61,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Meern-Noord vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenDe Meern-NoordUtrecht
vóór 19452,8%24,1%
1945–19645,9%11,9%
1965–19740,5%9,8%
1975–19910,8%11,5%
1992–200553,8%11,5%
2006–201421,5%13,0%
2015 en later14,6%18,1%

De Meern-Noord Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 53,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Meern-Noord vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenDe Meern-NoordUtrecht
Vrijstaand12,2%1,3%
Twee-onder-een-kap22,3%5,1%
Hoekwoning6,5%3,8%
Tussenwoning40,6%24,6%
Appartement18,4%64,8%
Onbekend type0,1%0,3%

De Meern-Noord Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
1.067
47,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.811 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
22
41 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Vleuten-De Meern

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.