Groenpeil

Zamenhofdreef en omgeving in Utrecht

Buurt in wijk Wijk 03 Overvecht, gemeente Utrecht, postcodegebied 3552 en postcodegebied 3562. 4.120 inwoners in 2.519 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.918 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 71,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 67,1%.

Woningen
2.519
CBS 2025
Inwoners
4.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 282.000
CBS 2025, gemeente € 490.000
Koopwoningen
24,0%
CBS 2025
Label A of B
71,5%
EP-Online, 1.918 gelabeld
Dekking energielabels
76,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zamenhofdreef en omgeving
Labelverdeling Zamenhofdreef en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++++8,6%165
A+++7,1%137
A++0,9%17
A+0,4%8
A41,4%795
B13,0%249
C17,6%337
D5,8%111
E3,8%73
F1,2%23
G0,2%3
Totaal gelabeld100%1.918
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
Ter vergelijking: gemeente Utrecht
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%896
A+++4,1%4.829
A++4,4%5.124
A+9,7%11.260
A37,2%43.330
B11,0%12.837
C15,9%18.527
D7,9%9.204
E4,5%5.215
F2,6%3.015
G2,0%2.352
Totaal gelabeld100%116.589
Energielabels Zamenhofdreef en omgeving vergeleken met Utrecht
LabelStavenZamenhofdreef en omgevingUtrecht
A++++8,6%0,8%
A+++7,1%4,1%
A++0,9%4,4%
A+0,4%9,7%
A41,4%37,2%
B13,0%11,0%
C17,6%15,9%
D5,8%7,9%
E3,8%4,5%
F1,2%2,6%
G0,2%2,0%

Zamenhofdreef en omgeving Utrecht

Deze verdeling gaat over de 76,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zamenhofdreef en omgeving vergeleken met Utrecht
BouwperiodeStavenZamenhofdreef en omgevingUtrecht
vóór 19450,2%24,1%
1945–19640,2%11,9%
1965–197432,7%9,8%
1975–19916,9%11,5%
1992–20053,5%11,5%
2006–20141,9%13,0%
2015 en later54,7%18,1%

Zamenhofdreef en omgeving Utrecht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 54,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zamenhofdreef en omgeving vergeleken met Utrecht
WoningtypeStavenZamenhofdreef en omgevingUtrecht
Vrijstaand0,1%1,3%
Twee-onder-een-kap0,1%5,1%
Hoekwoning0,2%3,8%
Tussenwoning1,5%24,6%
Appartement96,5%64,8%
Onbekend type1,7%0,3%

Zamenhofdreef en omgeving Utrecht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
16,0%
CBS 2024
Installaties
705
28,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 27,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.179 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
22 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Overvecht

Alle buurten in Utrecht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.