Groenpeil

Doorn - Boswijk in Utrechtse Heuvelrug

Buurt in wijk Doorn, gemeente Utrechtse Heuvelrug, postcodegebied 3941. 940 inwoners in 590 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 443 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 73,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 52,8%.

Woningen
590
CBS 2025
Inwoners
940
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 398.000
CBS 2025, gemeente € 549.000
Koopwoningen
40,0%
CBS 2025
Label A of B
73,4%
EP-Online, 443 gelabeld
Dekking energielabels
75,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Doorn - Boswijk
Labelverdeling Doorn - Boswijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%3
A+++2,3%10
A++0,2%1
A+0,2%1
A21,0%93
B49,0%217
C16,9%75
D2,5%11
E1,8%8
F2,3%10
G3,2%14
Totaal gelabeld100%443
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
Ter vergelijking: gemeente Utrechtse Heuvelrug
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%69
A+++3,5%496
A++1,7%243
A+3,1%435
A26,9%3.804
B17,0%2.404
C26,2%3.696
D8,6%1.220
E5,3%744
F3,7%526
G3,5%488
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Doorn - Boswijk vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
LabelStavenDoorn - BoswijkUtrechtse Heuvelrug
A++++0,7%0,5%
A+++2,3%3,5%
A++0,2%1,7%
A+0,2%3,1%
A21,0%26,9%
B49,0%17,0%
C16,9%26,2%
D2,5%8,6%
E1,8%5,3%
F2,3%3,7%
G3,2%3,5%

Doorn - Boswijk Utrechtse Heuvelrug

Deze verdeling gaat over de 75,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Doorn - Boswijk vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
BouwperiodeStavenDoorn - BoswijkUtrechtse Heuvelrug
vóór 19456,8%11,5%
1945–19643,2%17,8%
1965–197482,4%22,2%
1975–19911,8%27,2%
1992–20052,0%9,8%
2006–20140,7%5,9%
2015 en later3,2%5,6%

Doorn - Boswijk Utrechtse Heuvelrug

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 82,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Doorn - Boswijk vergeleken met Utrechtse Heuvelrug
WoningtypeStavenDoorn - BoswijkUtrechtse Heuvelrug
Vrijstaand10,6%14,7%
Twee-onder-een-kap8,1%24,6%
Hoekwoning0,7%9,0%
Tussenwoning0,2%19,6%
Appartement80,1%28,6%
Onbekend type0,2%3,5%

Doorn - Boswijk Utrechtse Heuvelrug

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
18,0%
CBS 2024
Installaties
65
11,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
311 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Doorn

Alle buurten in Utrechtse Heuvelrug

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.